SESTDIEN VOLEJBOLA SACENSĪBAS “LĀSES KAUSS” JAU PIECPADSMITO REIZI

Sestdien 9.aprīlī Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē norisināsies "Lāses Kauss" finālturnīra sacensības volejbolā vispārizglītojošo skolu bērnu un jauniešu komandām. Pasākumā pulcēsies 123 komandas ar 1353 dalībniekiem, kuri pārstāv 93 skolas no dažādiem Latvijas reģioniem. Finālturnīrs vērienīgākajiem skolēnu sporta svētkiem notiek jau piecpadsmito gadu un kļuvis par gaidītāko jaunatnes sporta notikumu valstī.

Pasākuma ievadā pirmo reizi klātienē, pievienojoties daudzbalsīgam pasākuma dalībnieku korim, tiks atskaņots šī gada volejbola jaunums - volejbola himna "Spēlēt nozīmē uzvarēt", kuru komponējis Uldis Marhilēvičs, tekstu radījis Guntars Račs, bet izpildīs Emīls Balceris. "Lāses Kauss" sacensību finālturnīru, kura atklāšana paredzēta plkst. 10.45 ar savu klātbūtni pagodinās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Mēs esam gandarīti, ka gadu no gada liels skaits sporta aktivitāšu entuziastu - skolotāju un sportistu piedalās "Lāses Kausa" norisēs. Arī šogad uzteiksim ne tikai labākos sporta sasniegumus, kur balvas izcīnīs jaunieši, bet teiksim paldies arī sporta skolotājiem, atzīmēsim skolas, kurās notikusi lielākā volejbola tuvināšana skolēniem un vērienīgākās atlases kārtas. Tā kā esam šo pasākumu izlolojuši līdz tā piecpadsmitgadei - atzīmēsim arī virkni sporta aktīvistu, kuri palīdzējuši tapt pašiem pirmajiem "Lāses Kauss" sacensību posmiem,” stāsta sacensību organizatore Sandra Budkēviča.

“Lāses Kauss” ir volejbola sacensības vispārizglītojošo skolu jauniešiem. Piecpadsmit gadu garumā tas tapis par vienu no vērienīgākajiem jauniešu sporta pasākumiem Latvijā. Pirmā ideja veidot Latvijas mēroga sacensības skolēniem radās “Rīgas piena kombinātā”, kad tā vadību pārņēma mecenāti un volejbola entuziasti Atis Sausnītis un Ivars Strautiņš. “Lāses Kauss” iespēju cīnīties par labākās skolas komandas titulu volejbolā piedāvā visiem vispārizglītojošo skolu audzēkņiem.

Mācību gada sākumā, aizvadītajā septembrī, sākās atlases turnīri novados un pilsētās. 2015. gadā cīņu par iespēju piedalīties fināla sacensībās galvaspilsētā uzsāka apmēram 5830 dalībnieki no 74 pilsētām, novadiem un sešām Rīgas priekšpilsētām, bet 9.aprīlī, “Lāse Kauss” finālsacensībās skolu komandām, Rīgā, “Skonto” hallē, tiksies 123 komandu 1353 jaunie volejbolisti.

 

,,Lāses kauss 2016” izcīņa skolu komandām volejbolā

1.posma nomināciju uzvarētāji

Apbalvošana 9.04.2016 pl.11.45 (Skonto halle, Rīga)

Nominācija:

Trīs skolas, kuras startējušas ar lielāko komandu skaitu 1.posma sacensībās.

Daugavpils 12.vidusskola( 32 komandas) - direktore Elita Boliņa

Daugavpils 13.vidusskola (21 komanda) – direktore Andžela Skutele

Krāslavas Valsts Ģimnāzija (15 komandas) - direktors Jānis Tukāns

Nominācija:

Trīs skolas, kuras pārstāvētas ar lielāko komandu skaitu finālsacensībās.

Aizputes vidusskola (4 komandas) - direktore Gunta Vīdnere

Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzija (4 komandas) – direktore Ināra Gaile

Pretendenti (pamatojoties uz nolikuma punktu7.5.2)

Gulbenes novada Valsts ģimnāzija (3 komandas) – Lidija Ķeķere

Rīgas Valsts 2.ģimnāzija (3 komandas) – direktors Guntis Vasiļevskis

Dundagas vidusskola (3 komandas) – direktore Aiga Štrausa

Nominācija:

Trīs  labākās Rīgas skolas visu grupu kopvērtējumā.

Āgenskalna Valsts  ģimnāzija – direktore Ināra Gaile

Rīgas Valsts 2 ģimnāzija – direktors Guntis Vasiļevskis

Rīgas 60. Vidusskola – direktore Natālija Djakova

Latvijas Volejbola federācija sniedz informāciju par volejbolu un pludmales volejbolu Latvijā. Sekojiet līdzi aktualitātēm sociālo mediju platformās, tēmturī #VolejbolsLV un volejbola kalendārā tīmekļa vietnē www.volejbols.lv