PREZENTĒS LATVIJAS JAUNATNES VOLEJBOLA HIMNU

Latvijas Volejbola federācija 17.martā, jauniešu sabiedriskā medija PIECI.lv (Latvijas Radio 5) ēterā, tematiskās sporta pārraides - radio šova "Radio Rings" laikā, prezentēs Latvijas jaunatnes volejbola himnu “Spēlēt nozīmē uzvarēt”.

“Iecere par vienojošu muzikālu skaņdarbu, kas saliedētu volejbola fanus, dzima jau pirms vairākiem gadiem, taču to parādīt plašākai publikai izvēlējāmies šogad, par godu lielākā skolēnu sporta pasākuma - volejbola sacensību “Lāses Kauss” piecpadsmitajai gadskārtai,” stāsta Sandra Budkēviča, Latvijas Volejbola federācijas jaunatnes projektu vadītāja.

Latvijas volejbola federācija ir gandarīta, ka jaunatnes volejbola himnas autors ir populārais komponists Uldis Marhilēvičs, tās vārdu autors ir dzejnieks, bundzinieks, mūzikas producents un komponists Guntars Račs, bet izpildījums uzticēts dziedātājam, grupas Musiqq dalībniekam Emīlam Balcerim.

“Tā kā dziesmas dzīvais izpildījums pirmoreiz paredzēts tieši “Lāses Kausa” finālsacensību dienā 9.aprīlī, vēlējāmies rosināt pasākuma dalībniekus jau laikus mācīties volejbola himnas vārdus, lai atklājot fināla norisi, to varētu draudzīgi un daudzbalsīgi dziedāt visi kopā,” turpina S.Budkēviča.

“Lāses Kauss” ir volejbola sacensības vispārizglītojošo skolu jauniešiem. Piecpadsmit gadu garumā tas tapis par vienu no vērienīgākajiem jauniešu sporta pasākumiem Latvijā. Pirmā ideja veidot Latvijas mēroga sacensības skolēniem radās “Rīgas piena kombinātā”, kad tā vadību pārņēma mecenāti un volejbola entuziasti Atis Sausnītis un Ivars Strautiņš. “Lāses Kauss” iespēju cīnīties par labākās skolas komandas titulu volejbolā piedāvā visiem vispārizglītojošo skolu audzēkņiem.

Mācību gada sākumā, aizvadītajā septembrī, sākās atlases turnīri novados un pilsētās. 2015. gadā cīņu par iespēju piedalīties fināla sacensībās galvaspilsētā uzsāka apmēram 5830 dalībnieki no 74 pilsētām, novadiem un sešām Rīgas priekšpilsētām, bet 9.aprīlī, “Lāse Kauss” finālsacensībās skolu komandām, Rīgā, “Skonto” hallē, tiksies 123 komandu 1353 jaunie volejbolisti.

Latvijas Volejbola federācija sniedz informāciju par volejbolu un pludmales volejbolu Latvijā. Sekojiet līdzi aktualitātēm sociālo mediju platformās, tēmturī #VolejbolsLV un volejbola kalendārā tīmekļa vietnē www.volejbols.lv