NOSKAIDROTI UZVARĒTĀJI "LĀSES KAUSĀ"

Sestdien, 29.martā, noslēdzās trīspadsmitās „Lāses Kausa” izcīņas finālsacensības vispārizglītojošo skolu komandām. Šajās sacensībās piedalījās 118 komandas, kas uz 16 laukumiem visas dienas garumā aizvadīja 528 spēles.

Sacensību atklāšanā otro gadu pēc kārtas piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš finālsacensību atklāšanas uzrunā pauda, ka „Lāses Kauss” ir pierādījums tam, ka volejbols ir tautas sports un dalībniekiem novēlēja veiksmi šajās sacensībās, kā arī, daloties ar savu 45 gadu ilgo pieredzi volejbolā, norādīja, ka kaitīgie ieradumi neveicina sportistu izaugsmi.

Valsts prezidents Andris Bērziņš "Lāses Kausa" atklāšanā

Latvijas Volejbola federācijas prezidents un „Lāses Kausa” iedibinātājs Atis Sausnītis ir gandarīts par šī pasākuma izaugsmi un cer, ka jaunieši aizvien vairāk pievērsīsies volejbola spēlei, veselīgam dzīves veidam un sportiskām aktivitātēm. „2001.gadā, kad pirmo reizi tika organizēts „Lāses Kauss”, cerējām, bet nedomājām, ka šīs sacensības iegūs tik ļoti lielu interesi no jauniešiem, skolām un pašvaldībām. Šo trīspadsmit gadu laikā esam virzījušies tikai uz augšu. Katru gadu „Lāses Kauss” pulcē aizvien vairāk dalībniekus, skolas un novadus. Šogad esam paplašinājuši atlases posma ģeogrāfiju, par ko ir liels prieks un gandarījums. Ceru, ka arī turpmāk spēsim šo projektu saglabāt un noturēt tā pozitīvo tendenci,” teic Sausnītis. LVF prezidents vēl norāda, ka „Lāses Kausu” var dēvēt par veiksmes stāstu Latvijas volejbolā.

Tieslietu ministre Baiba Broka „Lāses Kausa” atklāšanā uzrunājot jauniešus dalījās ar savām izjūtām piedaloties sacensībās: „It kā jau parasti saka, ka sportā galvenais ir piedalīties, bet mēs visi, kas esam ar sportu uz „tu” un piedalāmies sacensībās, zinām, ka galvenais dzinulis ir uzvaras garša. Sports ir tā unikālā spēja, kādā mēs sevi veidojam - par personībām, par cilvēkiem, kas dzīvo kolektīvā un strādā komandā.” Brokas kundze dalībniekiem novēlēja izjust uzvaras garšu, priecēt ar to sevi pašu, skolotājus, ģimenes, pilsētas, novadus un valsti kopumā, kā arī ticēt sev un savai komandai, jo ticība padara lietas skaistas un iespējamas.

Sacensību atklāšanā piedalījās arī Ziemas Olimpisko spēļu medaļu ieguvēji – bobslejists Oskars Melbārdis, kura vadītā ekipāža Sočos izcīnīja sudraba godalgas un kamaniņu braucējs Andris Šics, kurš ekipāžā ar brāli Juri Šicu Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļas. Uzrunā sacensību dalībniekiem Andris Šics vēlreiz spēlētājiem atgādināja, ka tikai ar smagu darbu var sasniegt panākumus.

Oskars Melbārdis atstāj savu autogrāfu un rokas nospiedumu

Sacensībām ir divi posmi – atlases kārta un finālsacensības. Pirmajā posmā jeb atlases kārtā šogad piedalījās 76 pilsētas un novadi, no kuriem tika pārstāvētas 264 skolas – 714 komandas, kopskaitā 5984 dalībnieki. Finālsacensībās piedalījās 118 komandas, kopskaitā 1298 dalībnieki no visas Latvijas, kas visas dienas garumā aizvadīja 528 spēles. Sacensībās piedalās dalībnieki pamatskolu un vidusskolu grupās zēniem un meitenēm.

Vidusskolu grupa jauniešiem (1994/97.dz.g):

1.vieta – Jēkabpils Valsts ģimnāzija

2. – Kokneses vidusskola

3. – Aizputes vidusskola

Vidusskolu grupa jaunietēm:

1.vieta – Talsu 2.vidusskola

2. – Daugavpils 3.vidusskola

3. – Rīgas Angļu ģimnāzija

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas no „Pure Chocolate”, „Mikasa M”. Pirmo vietu ieguvēji saņēma ieejas biļetes uz Rīgas Zoodārzu, bet īpašas dāvanas - braucienu uz Briseli - no Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres saņēma Jēkabpils Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Modris Grunte un Talsu 2.vidusskolas skolotājs Andris Kalniņš.

Pamatskolu grupa zēniem (1998/2001.dz.g):

1.vieta – Daugavpils 9.vidusskola

2. – Vecpiebalgas vidusskola

3. – Skrundas 1.vidusskola

Pamatskolu grupa meitenēm (1998/2001.dz.g):

1.vieta – Zvejniekciema vidusskola

2. – Daugavpils Centra vidusskola

3. – Rīgas Angļu ģimnāzija

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas no „Pure Chocolate”, „Mikasa M”. Pirmo vietu ieguvēji saņēma balvas no žurnāla „Sīrups.”

Visi rezultāti www.jaunatnesvolejbols.lv

Visu finālsacensību komandu treneri-sporta skolotāji dāvanā saņēma ekskluzīvās Latvijas Ziemas Olimpiskās komandas šalles un "Lāses Kausa" termokrūzi, kā arī Molten volejbola bumbu.

 

Visas dienas garumā, paralēli volejbola sacensībām, notika dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas, kur jaunieši varēja pierādīt, cik viņi ir izveicīgi, precīzi un radoši!

Aktivitātes bija veltītas notikumam „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Visas aktivitātes piedāvāja iepazīt Rīgu, uzzināt ko jaunu, kā arī interesanti pavadīt laiku. Izvēlētie Rīgas objekti tika pielāgoti aktīvām sacensībām.

Pasākuma lieldrauga VAS „Latvijas dzelzceļš” piedāvātā aktivitāte bija „Rīgas Dzelzceļa stacija”, kas bija izveidota kā minigolfs ar sešām lielākajām Latvijas stacijām (bedrītēm), kur katra sasniegtā stacija deva iespēju savā īpašumā iegūt vērtīgas lieldrauga sarūpētas balvas.

Minigolfs -  aktivitāte"Rīgas Dzelzceļa stacija"

VAS „Latvijas dzelzceļš” dalībniekiem demonstrēja arī pamācošās īsfilmiņas par drošību uz dzelzceļa.

Atrakcijās dalībniekiem bija iespēja iepazīt gan Nacionālo operu, gan Rīgas pili, gan Brīvības pieminekli, gan citus Rīgas objektus, par to saņemot dažādas atbalstītāju balvas, ja tika precīzi izpildīts katra objekta uzdevums.

Sacensību dalībnieki un viesi varēja izpausties arī radoši – izveidot savu īpašo „Lāses Kausa” atslēgu piekariņu, apgleznot take-away (tulk. paņemt līdzi) krūzīti, kā arī tikt uzzīmēti karikatūrās vai iegūt īslaicīgu hennas tetovējumu.

Ļoti pieprasīta bija cepumu darbnīca, kur ikviens varēja „uzcept” cepumus pēc savas gaumes un patikas.

Cepumu "ceptuve"


No twitter:

EmīlsLamberts ‏@EmilsLamberts

Liels paldies arī organizātoriem par labi sarīkoto pasākumu. Prieks, ka ar katru gadu paliek arvien labāk. #Lāses_kauss

GUNA LAURIŅA ‏@MooodyUnicorn

Forši pavadīts laiks Lāses kausā, labi pačīzots ar savējiem. Krekls arī dabūts. Great :)))

Armands ‏@armands_garbars

Jēkabpils 3 gadu pēc kārtas vinnē Lāses kausu un pēc pāris nedēļām brauc uz Portugāli uz sacensībām. :D #dzimtene

Lelde Anna Rogoļeva ‏@lelduux

Paldies par iegūtajām emocijām un labi pavadīto laiku! #Lāses_kauss_2014

Sandra Jaundžeikare ‏@Sandroons

Esmu mājās. Nogurums, bet tam visam pāri pozitīvu emociju vilnis. #Lāses_kauss p.s. Šoferis mums bomba bija, vairāk tādus! :D :)))

Arvis ‏@Zelcs95

Beidzot mājās, tāds nogurums, pozitīvām emocījām bagāta diena Lāses kausā.. :)