SESTDIEN SKOLĒNI DALĪS LĀSES KAUSUS

Sestdien Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē, tiks noskaidroti 2017. gada Lāses kausa uzvarētāji. Četrās grupās par uzvaru cīnīsies 123 komandas.

Lāses kausa izcīņa šosezon notiek jau sešpadsmito reizi, un tās ir populārāko jaunatnes sacensību skaitā Latvijā, kuras Latvijas Volejbola federācija rīko vispārizglītojošajām skolām. Šogad tajās startējušas 76 pilsētu un novadu, kā arī 6 Rīgas rajonu un priekšpilsētu 269 skolu 618 komandas, kurās kopā ir pieteikti 5430 dalībnieki. 20 komandas pārstāvēja Krāslavas Valsts ģimnāziju, 16 – Daugavpils 13. vidusskolu un 10 – Dundagas vidusskolu.

Pirmās kārtas sacensībās no septembra līdz martam tika noskaidrotas komandas, kuras spēlēs finālturnīrā, bet sestdien uzvarētāji tiks noskaidroti četrās vecuma grupās. Vecākajā grupā sacentīsies no 1997. līdz 2000. gadam dzimušie jaunieši un jaunietes, bet jaunākajā cīnīsies meitenes un zēni, kuri dzimuši no 2001. līdz 2004. gadam.

Finālsacensības tradicionāli tiek organizētas Olimpiskajā Skonto hallē, tomēr tās nav tikai sacensības uz 16 laukumiem. Tie ir volejbola svētki, tās ir dažādas atrakcijas un viktorīnas ar atbalstītāju sarūpētām veltēm, un finālsacensībās skolēnus ar muzikālo pavadījumu priecē populāri mākslinieki. Piemēram iepriekšējos gados ir uzstājušies tādi dziedātāji kā Aisha, Nikolajs Puzikovs, Evija Sloka, Musiqq, Liene Candy.

Finālsacensības tiks svinīgi atklātas pulksten 10:45, bet jau pusstundu vēlāk sāksies cīņas volejbola laukumos, finālspēlēm beidzoties sešos vakarā. Laukumā dosies 48 novadu un pilsētu 91 skolas 123 komandas. Tāpat kā 1. kārtas sacensībās turnīra nolikums paredz, ka atsevišķā spēlē uzvar komanda, kura guvusi vairāk punktus 8 minūtēs vai arī pirmā savākusi 25 punktus (bez divu punktu pārsvara). Spēles var beigties arī neizšķirti.

Lāses kausa finālsacensības ir savdabīgs viendienas volejbola festivāls, un šogad tā norisē lielu ieguldījumu ir devusi Rīgas dome un Liepājas AS LPB. Paldies viņiem, jo bez viņu atbalsta volejbola svētki nebūtu tik krāšņi.

Vairāk par Lāses kausu lasiet šeit.