VIKTORS KORŽEŅEVIČS PAR GRIEĶIJU UN LATVIJAS IZLASI

Latvijas vīriešu volejbola izlases kandidāts Viktors Koržeņevičs pārstāv Grieķijas klubu Saloniku ''Iraklis”.

Šī ir pirmā sezona Grieķijas Saloniku ''Iraklis” komandas sastāvā. Vai esi ar dzīvi un sportisko karjeru Grieķijā apmierināts?

Līdz šim Grieķijā mums ir gājis labi, komanda spēlē labi un bez zaudējumiem gan vietējā čempionātā, gan Eiropas kausos. Esmu apmierināts gan ar komandu, gan ar dzīvi Grieķijā.

Šobrīd Grieķijai nav tie labākie laiki. Vai nav jūtama krīzes ietekme sabiedrības noskaņojumā un attieksmē?

Kas attiecas uz krīzes iespaidu uz sabiedrības attieksmi, tad es pagaidām neredzu to, jo izklaides vietas ir pilnas, iepirkšanās centros cilvēku ir daudz, brīvdienās vispār nav vietu, kur atstāt mašīnu, restorānos cilvēku arī pietiekami daudz, tā, ka, ja nezinātu, ka viņiem ir krīze, nekad to nepateiktu. Un cilvēki ir diezgan atvērti un laipni. Vai finansiāli esi apmierināts? Finansiāli sporta klubiem gan nav labākais laiks, un tas ir visiem zināms, līdz ar to nekāda „zelta bedre” Grieķijas volejbolā nav. Protams, „Iraklis” kluba budžets ir jūtami samazinājies uz iepriekšējo gadu fona, un vairs nav lielo kontraktu kā ziedu laikos un līdz ar to ir labas cerības, ka klubs spēs tikt galā ar finansiālām saistībām. Arī tas fakts, ka klubs piedalās čempionu līgā, liecina, ka nauda ir un arī sponsoru atbalsts.

Kā Tu tur atpūties, ar ko nodarbojies brīvajā laikā?

Esmu ieradies Grieķijā diezgan vēlu - oktobra sākumā un līdz aizbraukšanai uz izlasi biju tur nepilnas 5 nedēļas. Daudz brīvā laika nebija, jo bija jāsāk spēlēt gan Grieķijas čempionātā, gan čempionu līgā. Bet dažas brīvas dienas, kas man bija, lielākoties pavadīju mājās vai braucām uz kādiem iepirkšanās centriem pastaigāt. Nav jau vairs vasara un Saloniki ir Grieķijas ziemeļos, tā kā pasauļoties vairs nesanāks, kaut arī esam pie pašas jūras. Atgriežoties atpakaļ pēc izlases jau ir doma apbraukt apkārt pilsētai, jo esot daudz skaistas vietas apkārt, atbrauks ari ciemiņi no Latvijas, tā kā apvienosim spēkus un brauksim ekskursijās.

Zināms, ka grieķi ir sportiska nācija, kura visaktīvāk jūt līdzi futbolam un basketbolam. Kā tur klājas volejbolam?

Volejbola fani mani pārsteidza čempionu līgas spēlē pret Noliko Maaseik komandu, kuru aizvadījām mājās. Zināju, ka būs vairāki tūkstoši fanu, bet tas, kādu atmosfēru viņi tur uztaisa, tas ir vienkārši super! Ir nācies spēlēt 8 tūkstošu skatītāju priekšā Vācijā, bet 3 tūkstoši grieķu fanu bija tik aktīvi un saliedēti kopīgas atmosfēras radīšanā, ka vācu publiku var nosaukt vienkārši par novērotājiem, bet grieķu - par īstiem faniem! Mēs aizvadījām 5 setus, tomēr fani no zvana līdz zvanam bija aktīvi un dziedāja dziesmas visas spēles garumā. Atmosfēra kā futbola stadionā. Un tas vēl tikai sākums. Kas būs lielajās spēlēs? „Iraklis” fani ir septītais komandas spēlētājs, kā saka. Kādu laiku spēlēji Spānijas klubā „Unicaja Almeria”.

Kādi ir grieķi salīdzinājumā ar kaimiņiem spāņiem?

Vispirms es teiktu, ka grieķi labāk „draudzējas ar angļu valodu”, jo Spānijā reti kurš runāja angliski, līdz ar to bija komunikācijas problēmas, bet Grieķijā visi runā bez problēmām. Arī draudzīgāki grieķi ir, vismaz uzņēma ļoti labi, un komandā ir labs mikroklimats. Bet, kā jau minēju, esmu neilgu laiku un vēl grūti spriest par visu, laiks rādīs.

Kā Tu vērtē, vai Latvijas izlase ir labi sagatavojusies Olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīram?

Latvijas izlase aizvada sagatavošanos, un tas laiks ir maksimāli īss, jo nedēļa ir krietni par maz, tomēr pozitīvi ir tas, ka spēlētāji jau ir fiziski gatavi, jo klubu sezona jau ir kādu laiku sākusies. Treniņos nedaudz jāpielāgojas citam spēles zīmējumam, jo visos klubos spēlē nedaudz savādāk, un jāatrod kopīga valoda ar visiem spēlētajiem, lai varētu rādīt sakarīgu volejbolu.

Latvijas izlase Francijā spēlēs vienā apakšgrupā ar Čehiju un Beļģiju, bet otrajā šīs grupas apakšgrupā spēlēs Francija, Vācija un Grieķija. Kā Tu vērtē komandas potenciālu un izredzes?

Mūsu grupa ir pietiekami stipra, čehi ir ļoti labi un beļģi nav daudz sliktāki, tomēr visu noteiks tas, cik ātri komanda spēs mobilizēties un gribēs vairāk uzvarēt. Uzskatu, ka ir mūsu spēkos tikt līdz pusfinālam, un tad tālāk jau būs grūtāk. Ar komandas labāko volejbolu un nedaudz veiksmes ceru, ka spēsim sagādāt pretiniekiem nepatīkamus zaudējumus.

Ko vari teikt par izlases pretiniekiem?

Par pretiniekiem neko nevaru teikt, jo no piecām komandām esmu spēlējis tikai pret Grieķiju. Bet, visticamāk, favorīti uz tikšanu nākamajā kārtā būs Francija un Čehija, tikai jautājums vai spēlētāji pa šo īso sagatavošanās laiku būs atraduši kopīgu valodu un saspēlējušies.

 

 

25.10.11. Eiropas Čempionu līgā volejbolā spēli aizvadīja latviešu volejbolista Viktora Koržeņeviča pārstāvētā Saloniku ''Iraklis'', kas Bulgārijā ar rezultātu 3:0 pārspēja Sofijas CSKA. Koržeņevičs bija viens no ''Iraklis'' komandas uzvaras kaldinātājiem, izceļoties ar gūtiem deviņiem punktiem un veiksmīgu darbību aizsardzībā. Iepriekš Viktors ir spēlējis ārzemju klubos Somijā, Spānijā un Vācijā.

Latvijas vīriešu izlases pretinieki 2012. gada olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīrā ir Beļģijas, Čehijas, Vācijas, Francijas un Grieķijas izlases. Komandas ir sadalītas divās apakšgrupās, kur izspēlēs apli katra ar katru. Katras apakšgrupas pēdējās komandas izstāsies no turpmākās cīņas. Abu apakšgrupu pirmās divas komandas izspēlēs pusfinālus, to uzvarētāji tieksies finālā, kur uzvarētājs iekļūst 2012. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas 2012. gada maijā notiks Bulgārijā.