RĪT OLIMPISKAJĀ DIENĀ PIEDALĪSIES 38'000 SKOLĒNU

Jau rīt - 30.septembrī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotajā sporta pasākumā „Olimpiskā diena 2011”, kas sāksies pulksten 9:45 četrdesmit astoņās norises vietās visā Latvijā, piedalīsies vairāk nekā 38 000 skolēnu.

Skolēni kopīgiem spēkiem centīsies atjaunot rīta vingrošanas tradīciju. LOK organizētajā pasākumā aicināti piedalīties visi, kas to vēlas un kam pulksten desmitos no rīta pieejams radio SWH, kas tiešraidē novadīs Olimpisko rīta vingrošanas nodarbību, kuru iespējams lejupielādēt LOK mājas lapā www.olimpiade.lv . LOK viceprezidents Žoržs Tikmers cer, ka kopīgiem spēkiem izdosies aizmirsto tradīciju atjaunot un nākamgad rīta vingrošanā piedalīsies visu Latvijas pašvaldību skolēni.

Rīta vingrošana ir šā gada Olimpiskās dienas viens no galvenajiem stūrakmeņiem, lai dalībniekus pamodinātu un sagatavotu turpmākās dienas fiziskajām un garīgajām aktivitātēm, kā arī atgādinātu par pareizi veiktu rīta rosmi kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu labas pašsajūtas veicināšanai.

„Olimpiskā diena” notiks reģionālajos Olimpiskajos centros Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Limbažos, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, kā arī Rīgā „Daugavas stadionā” (pulksten 9:45, piedalīsies LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, neatkarīgajai Latvijai pirmais olimpiskais čempions Igors Vihrovs. Rīgas vicemērs Andris Ameriks), Tukuma ledus hallē, Ogres stadionā, Valkas pilsētas stadionā un skolu stadionos Mārupē, Krimuldā, Carnikavā, Rēzeknē, Salaspilī, Aucē, Līvānos un citās vietās.

„Šogad Latvijas Olimpiskajā dienā piedalīsies galvenokārt skolu jaunieši, jo LOK vēlas vairot jaunās paaudzes interesi par sportu un Olimpisko kustību. Tieši kolektīvi sporta pasākumi rada jauniešos kopības sajūtu, iemāca bērnus no mazotnes izprast un cienīt citus, kā arī spraigā sacensībā norūda raksturu. Jo vairāk bērnu mēs iesaistīsim sportā, jo veselāka kļūs mūsu sabiedrība,” norāda olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Otrs pasākuma balsts ir stafetes, bet trešais vienojošais elements ir mājasdarbs. Līdz Olimpiskajai dienai, 30. septembrim, katrā norises vietā bija jānoorganizē zīmējumu konkurss Latvijas olimpiskās komandas talismans Londonas olimpiskajās spēlēs.

Olimpiskās dienas organizētāji katrā vietā paraugnolikumu papildinās ar savām oriģinālām aktivitātēm.

LOK uz katru norises vietu sūtīs olimpisko vēstnesi. Tie būs gan tautā labi zināmi olimpieši, gan LOK vadības pārstāvji, gan citas ar olimpisko kustību saistītas personības. Vēstneši, kas ieradīsies ar LOK karogu, katram dalībniekam, neatkarīgi no rezultāta, pasniegs SOK un LOK prezidentu parakstītu sertifikātu, stilizētu hanteļu komplektu. Katrā Olimpiskās dienas norises vietā labākā komanda saņems oriģinālu LOK piemiņas velti – dekoratīvu keramikas hanteli, kā arī pa piecām futbola, basketbola un volejbola bumbām, trīs no tām būs profesionālās – ar kādām spēlē pasaules mēroga sacensībās.

Savukārt atraktīvākā komanda un zīmēšanas konkursa labāko darbu autori saņems uzaicinājumu uz Rīgas Dinamo 16.oktobra spēli ar Astanas Baris. Pateicoties hokeja kluba un arēnas Rīga atsaucībai, šāda iespēja būs vairāk nekā 1000 bērniem.

OLIMPISKĀS DIENAS PASĀKUMI BŪS BEZ MAKSAS!

Olimpiskās dienas projekta īstenošanas budžets pilnībā tiek finansēts no piecu LOK sponsoru līdzekļiem. Pasākuma ģenerālsponsori „O!Karte”, a/s „Latvijas Valsts meži”; sponsori „Swedbank” AS, a/s „Latvijas Gāze”, un a/s „Latvijas Dzelzceļš”.

Atbalstītāji: Hokeja klubs „Rīgas Dinamo”, Arēna Rīga, papīra vairumtirgotājs „Antalis”, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Volejbola federācija un Latvijas Futbola federācija.

Mums ir trīs nozīmīgi informatīvie partneri. Rīta vingrošanu visā Latvijā 30. septembrī vadīs Radio SWH. Olimpiskās dienas sagatavošanai un norisei sekos LTV kameras, bet sīkāk lasīt varēs žurnālā „Sports”.

Zināšanai:

• Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos stiprinātu Olimpisko garu, neskatoties uz viņu vecumu.

• LOK Olimpisko dienu rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

• Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā Olimpisko skrējēju dienu Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – Olimpiskajā dienā, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

• Olimpiskās dienas norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (117.gadadiena). LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

 

Informācija no www.olimpiade.lv