LATVIJA-IGAUNIJA 3-1

Latvijas vīriešu volejbola izlase šodien aizvadīja otro pārbaudes spēli Pērnavā (Igaunija). Šodien Latvijas izlases pretinieki bija Igaunijas izlase, kuru Latvijas izlase uzvarēja ar 3-1 (25-23;23-25;25-22;25-20).

Izlases treneris Raimonds Vilde pēc spēles neslēpa gandarījumu par uzvaru: „Paldies puišiem par labu spēli! Tā kā pēdējā laikā igauņus mums izdodas reti uzvarēt, tad arī no psiholoģiskā viedokļa šī uzvara bija ļoti svarīga. Galvenais ir spēles kvalitāte un tas, ka šodien spējām saglabāt koncentrāciju uz spēli. Tas, kas mums pietrūka vakar bija tas, ka neizturējām līdz galam savu likmi. Vakar ļoti labi nospēlējām pirmos divus setus, bet tad nedaudz nepaveicās, tika pieļautas dažādas kļūdas, un komanda it kā apstājās, pazaudēja spēli un līdz ar to arī zaudējām otro setu. Tad puiši zaudēja koncentrāciju, ko šodien izdevās saglabāt. Šodien pirms spēles šis tika uzsvērts kā galvenais uzdevums. Ja runājam par spēles kvalitāti, tad uzskatu, ka tā uz doto brīdi ir pietiekoši laba. Tā kā šīs ir pārbaudes spēles, tad rīt noteikti spēlē izmantošu arī citus izlases kandidātus, jo gribu redzēt viņu spējas laukumā.”

 

Arī šodien rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Gundars Celitāns ar 23 izcīnītiem punktiem. Laurim Iecelniekam 17 gūti punkti. Visa spēles statistika šeit

Rīt plkst.13.00 Latvijas izlasei spēle ar Turcijas valstsvienību.

Latvijas izlase cīņu par iekļūšanu Olimpiskajās spēlēs, kas 2012.gadā risināsies Londonā, uzsāks no izslēgšanas kārtas, kur mūsu pretinieki būs Ungārijas izlase. Šajā kārtā piedalīsies 12 valstu izlases un tiks spēlēts pēc sistēmas mājas-viesi. Latvijas izlasei pirmā spēle viesos 26.augustā, savukārt atbildes spēle Latvijā 3.septembrī plkst.19.00, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā. Pāra uzvarētājs iekļūs nākamajā kārtā jeb tā sauktajā priekškvalifikācijas turnīrā, kas risināsies no 22.-27.novembrim. Priekšvalifikācijas turnīrā komandas sadalītas 3 grupās, katrā grupā pa 4 komandām. Katras grupas uzvarētāja nodrošinās dalību pēdējā atlases kārtā – kvalifikācijas turnīrā, kur astoņu Eiropas valstu izlases cīnīsies par 1 ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm. Kvalifikācijas kārta risināsies 2012.gada 8.-13.maijā.