OLIMPISKAJAM ČEMPIONAM-ALDIM BĒRZIŅAM PASNIEGTA LOK GODA ZĪME

Otrdien – 21.jūnijā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis Olimpiskajam čempionam volejbolā Aldim Bērziņam pasniedza LOK augstāko apbalvojumu – Goda zīmi, par izciliem sasniegumiem sportā.

Olimpiskā čempiona titulu Bērziņš izcīnīja 1984.gada Losandželosas olimpiskajās spēlēs ASV izlases sastāvā. ''Mums ir liels gods par katru Latvijas olimpieti, kurš bijis uz goda pjedestāla, īpaši uz tā augstāka pakāpiena,'' pasniedzot apbalvojumu, teica Vrubļevskis.

Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas Bērziņš parakstījās LOK Viesu grāmatā. No Amerikas Latviešu apvienības (ALA) viņš kā dāvanu Vrubļevskim, Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidentam Almeram Ludvikam un ģenerālsekretāram Egilam Cīrulim pasniedza suvenīru kreklus. Savukārt LVF pārstāvji dāvināja Bērziņam zelta volejbola bumbu.

Bērziņš ar sievu Māru, un trīs dēliem Krišjāni, Miķeli un Daini Latvijā ieradušies, lai piedalītos ALA rīkotajās draudzības spēlēs starp Amerikas latviešiem un vietējām volejbola un basketbola komandām no Jelgavas, Tukuma un Valmieras. Bērziņš 45 Amerikas latviešu delegācijas sastāvā pilda galvenā volejbola trenera pienākumus, bet viņa dēli pārliecinoši spēlē Amerikas latviešu volejbola komandā, gūstot uzvaras visās draudzības spēlēs ar vietējām komandām.

Bērziņu ģimene Latvijā viesojas pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma un ir patīkami pārsteigta par Latvijā notikušajām pārmaiņām, jo īpaši sporta infrastruktūrā un aktīvās atpūtas jomā.

Zināšanai:

Aldis Bērziņš

• Dzimis 1956.gada 13.oktobrī ASV

• XXIII Olimpiādes spēļu (Losandželosa, 1984) čempions ASV volejbola izlases sastāvā: piedalījās 6 spēlēs

• No 1977. -1985.gadam spēlēja ASV volejbola izlasē

• ASV sieviešu volejbola izlases treneris XXVI Olimpiādes spēlēs (Atlanta, 1996.)

• Absolvējis Ohaio štata universitātes Astronomijas fakultāti, biomehānikas maģistrs

• 80.g. beigās spēlējis un strādājis par treneri Itālijā.

• No 1992. – 1996.gadam ASV sieviešu izlases trenera palīgs