BALTIJAS LĪGĀ SAASINĀS CĪŅA PIRMS PLAY-OFF

Baltijas līgā vīriešiem sīva cīņa notiek par iekļūšanu pirmajā astotniekā, kas dod tiesības sezonas beigās dalīt medaļas. Sievietēm kļuvuši zināmi ceturtdaļfināla pāri.

Vīriešu turnīrā svētdiena pagāja bez pārsteigumiem. Pat turnīra līdera Bigbank Tartu pirmo zaudējumu turnīrā viesos pret Selver Tallinn ar 0:3 (-19, -21, -21) par tādu nosaukt nevar. Šajā mačā viesiem Toma Vanaga kontā 5 punkti.

Tikmēr Latvijas klubi tikās savā starpā. RTU/Robežsardze Daugavpilī ar 3:0 (22, 18, 16) apspēlēja DU volejbolistus, atstājot viņiem vien teorētiskas izredzes uz vietu play-off turnīrā. Rīdziniekiem vairāk par 10 punktiem guva četri volejbolisti. Antonam Nazarovam 15 punkti, bet pa 12 sakrāja Māris Lancmanis, Rolands Ozoliņš un Andrejs Zavorotnijs. DU rindās Ēriks Voroņko guva 13, bet Sergejs Nikolajevs – 10 punktus.

Pat teorētiskas izredzes turpināt sezonu astoņu spēcīgāko klubu kompānijā vairs nav ASK/Kuldīgai, kas arī šodien cieta zaudējumu savā laukumā pret Biolars/Jelgavu ar 0:3 (-18, -19, -21). Rezultatīvākie mājiniekiem ar 7 punktiem bija Gatis Augustāns un Kristaps Vāvers, bet viesiem 17 punkti Kārlim Paulam Levinskim.

Vissīvākā bija cīņa Jēkabpilī, kur triju zaudējumu sēriju izdevās pārtraukt Jēkabpils lūšiem. Viņi ar 3:2 (-19, -21, 22, 24, 10) izrādījās pārāki pār Ozolnieku puišiem, šobrīd kopā ar rīdziniekiem un šodienas pretiniekiem esot labāko astoņu komandu skaitā. Pāvels Jemeļjanovs uzvaru kaldināja ar 17, Bariss Čebatarovs ar 16, Zigurds Adamovičs ar 13 un Arvīds Ribickis ar 11 punktiem. Poliurs/Ozolnieku rindās izcēlās Mārtiņš Pļaviņš ar 20, Armands Āboliņš ar 19 un Oleksandrs Buzduhans ar 16 punktiem.

Tiesa, Latvijas klubu pozīcijas ir nedrošas, jo mugurā elpo EMI SM Dubysa, kas šodien viesos ar 3:0 (22, 17, 21) apspēlēja VK Jarvamaa. Viņi no astotās pozīcijas, ko ieņem Poliurs/Ozolnieki, atpaliek par trim punktiem. Tiesa, lietuvieši aizvadījuši par cīņu vairāk nekā konkurenti. Vēl punktu aiz Lietuvas kluba atrodas Jelgavas komanda.

Citās spēlēs Rakvere VK viesos pārspēja TTU ar 3:1 (17, 17, -23, 25), Artim Caicam gūstot 6 punktus, bet Parnu VK ar 3:1 (-22, 22, 23, 15) apspēlēja VK/Flamingo Volley. Ievērojamu ieguldījumu panākumā deva latviešu leģionāri – Edvartam Buividam 16 punkti un kopā ar Sanderu Retsepu rezultatīvākā spēlētāja gods komandā, Aleksandram Kudrjašovam 11, bet Tomam Švānam – 9 punkti.

Nākamās spēles Latvijas komandām 25. un 26. februārī. Vairāk par Baltijas līgas spēlēm vīriešiem lasiet šeit.

Sieviešu turnīrā notika tikai viena spēle. Tajā Alytus viesos Jonavā ar 3:0 (20, 19, 23) pieveica Achema KKSC, cīņā par septīto vietu apsteidzot šīsdienas pretinieces.

Līdz ar to kļuva zināmi ceturtdaļfināla pāri, kuri 3. martā Jonavā un Kauņā noskaidros pusfinālistes. Alytus uzvara ļāva netikties ar pamatturnīra uzvarētājām TK Kaunas-ASU, ar ko būs jātiekas jonavietēm. Alītas volejbolistēm pretī stāsies Kohila VC no Igaunijas. Pārējos abos ceturtdaļfinālos piedalīsies arī Latvijas komandas. Jelgava/LU, kas pamatturnīrā ar 37 punktiem finišēja ceturtajā vietā, tiksies ar TTU/Tradehouse, kas arī savāca 37 punktus, bet bija savākusi par vienu uzvarētu setu mazāk nekā jelgavnieces. Savukārt uzreiz aiz viņām ar 34 punktiem finišējusī Daugavpils VK miLATss sacentīsies ar trešās vietas ieguvējām pamatturnīrā TU/Eeden, kas ar 48 punktiem ierindojās trešajā vietā.

Vairāk par Baltijas līgas spēlēm sievietēm lasiet šeit.