GRŪSTĪŠANĀS UZ PLAY-OFF LAIPAS

Vietu Baltijas līgas izslēgšanas spēlēs šobrīd jau ir nodrošinājuši četri Igaunijas klubi, VK/Flamingo Volley no Lietuvas un RTU/Robežsardze. Par spīti uzvarai augstāk par devīto vietu vairs nevar tikt otra Lietuvas komanda EMI SM Dubysa, bet atlikušās divas vietas sadalīs trīs Latvijas klubi.

EMI SM Dubysa ar 3:1 (17, 12, -22, 20) pārspēja DU, taču tas vairs nevar palīdzēt cīņā par astoto vietu, kas kļuvusi nesasniedzama. Šauļu komandai ir trīs punkti mazāk nekā astotajā vietā esošajiem Ozolnieku volejbolistiem, taču papildrādītāji ir sliktāki. Daugavpils komandas labā zaudējumā 15 punktus guva Aleksandrs Samuilovs, 11 – Aleksandrs Nasonovs un 10 – Mareks Lazuko.

Tikmēr Poliurs/Ozolnieki savās mājās palaida garām iespēju nodrošināt dalību play-off spēlēs, ar 1:3 (23, -24, -23, -20) piekāpjoties principiālajiem pretiniekiem Biolars/Jelgavai. Nelīdzēja arī Armanda Āboliņa 20 gūtie punkti, kam 16 pievienoja Andris Zadovskis, 12 – Mārtiņš Pļaviņš un 10 – Raimonds Vilmanis. Uz to ar vēl iespaidīgākiem 25 punktiem viesu rindās atbildēja Kārlis Pauls Levinskis. 23 punkti Viktoram Koržeņevičam, 13 – Pēterim Aukmanim un 10 – Kārlim Volodinam.

Jau izslēgšanas turnīram var sākt gatavoties RTU/Robežsardze, kas šodien ieguva nepieciešamo uzvaru pār ASK/Kuldīgu ar 3:0 (11, 18, 14). Uzvarētājiem 15 punkti Rolandam Ozoliņam un 14 – Andrejam Zavorotnijam, bet viesiem rezultatīvākie ar 5 gūtajiem punktiem bija Mārtiņš Grundmanis un Gatis Augustāns.

Par spīti zaudējumam viesos labas izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā ir Jēkabpils lūšiem, kuri šodien Viļņā ar 1:3 (-22, -16, 21, -22) atzina VK/Flamingo Volley pārākumu. Ierasti rezultatīvs jēkabpiliešiem bija Pāvels Jemeļjanovs ar 18 punktiem. Bariss Čebatarjovs pievienoja 14, Vladislavs Blumbergs – 10 punktus.

Divas kārtas līdz pamatturnīra beigām RTU/Robežsardzei ir 38 punkti. Ar 36 punktiem seko lūši, 33 ir Ozolnieku un 32 – Jelgavas volejbolistiem. Astoņi ceturtdaļfinālisti noskaidrosies nākamās nedēļas nogalē. Teorētiski labāks spēļu kalendārs ir Biolars/Jelgavai, kas savā laukumā tiksies ar Selver Tallinn un TTU, kamēr Poliurs/Ozolnieki arī savās sienās spēlēs ar Rakvere VK un Bigbank Tartu. Jēkabpils lūšus gaida divas sarežģītas spēles izbraukumā – ar Parnu VK un VK Jarvamaa.

Šodienas piektajā mačā VK Jarvamaa negrieza ceļu Rakveres volejbolistiem, uzvarēdama to savā laukumā ar 3:2 (-22, 32, -23, 10, 10). Rakveres VK rindās Artis Caics guva sešus punktus.

Vienāda punktu skaita gadījumā ceturtdaļfinālistu noskaidrošanā tiks ņemti vērā šādi rādītāji: uzvaru skaits, uzvarēto un zaudēto setu attiecība, visu gūto un zaudēto punktu attiecība un savstarpējās spēles.

Vairāk par Baltijas līgas spēlēm vīriešiem lasiet šeit.