JELGAVA/LU IEKĻŪST BALTIJAS LĪGAS PUSFINĀLĀ

Baltijas līgas ceturtdaļfinālā Lietuvas pilsētā Jonavā Jelgava/LU apspēlēja TTU/Tradehouse no Igaunijas, bet VK miLATss piekāpās TU/Eeden.

Jelgava/LU negaidīti pārliecinoši tika galā ar TTU/Tradehouse, kas pamatturnīrā bija savākusi tikpat punktus cik jelgavnieces un abas reizes vinnējušas savstarpējo spēli. Uzvarā ar 3:0 (21, 20, 21) rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Līva Sola, bet pa 11 punktiem guva Anna Lejiņa un Ilze Liepiņlauska. Pretiniecēm pa 12 punktiem guva Rēlika Rāpa un Erle Pīvi.

„Šodienas pretinieces nebijām vinnējuši vismaz divas sezonas,” autobusā, braucot no Jonavas uz Kauņu, pēc spēles pastāstīja uzvarētāju treneris Jānis Leitis. „Mēs bijām labāki gandrīz visos spēles elementos, vispirms jau servēs, kas daudz ietekmēja rezultātu. Trijos setos mums bija tikai trīs kļūdas servēs. Pārliecinoši vinnējām centrā, labāk cīnījāmies aizsardzībā un maz kļūdījāmies. Meitenes bija koncentrējušās spēlei un nemaz neuztraucās. Vienīgi viņu 4. numurs (Rēlika Rāpa. – LVF Preses dienests) radīja mums problēmas. Nevarējām nobloķēt.”

Pusfinālā jātiekas ar pamatturnīra uzvarētājām TK Kaunas-ASU, kas šodien ar 3:0 (29, 23, 23) apspēlēja mājinieces Achema KKSC. Pamatturnīrā divreiz četros setos labākas bija lietuvietes. „Rīt būs fiziski grūtāk, jo pretinieces ir labāk trenētas. Mums otrā spēle parasti ir grūtāka tieši fiziskā ziņā. Tas ietekmē arī tehniku un citus spēles elementus. Tomēr pretinieces ir mums relatīvi ērtas, un vajag emocijas un fizisko izturību, lai uzvarētu pusfinālā. Lielākam uztraukumam rīt ir jābūt pretiniecēm, jo viņas ir favorītes un nosacītas mājinieces (spēle notiks Jonavā. – LVF Preses dienests). Mēs noteikti neesam favorītes, kam vajag uzvarēt par katru cenu. Tāpēc ceru, ka meitenes arī rīt izies laukumā bez satraukuma.”

Pret pamatturnīrā augstāku vietu ieņēmušo TU/Eeden zaudējumu piedzīvoja Daugavpils VK MiLATss, zaudējot pēc neoficiālām ziņām ar 1:3 (-16, 16, -13, -24). Rezultatīvākā daugavpiliešu rindās ar 9 punktiem bija Aleksandra Kovaļenko, kamēr Igaunijas kluba labā Renāte Pika guva 13 punktus. Daugavpils klubs rīt turpinās cīņu par 5.-8. vietu, tiekoties ar Lietuvas klubu Alytus, kas ar 1:3 (-19, -10, 22, -17) piekāpās Kohila VC un pamatturnīrā ieņēma vietu zemāk, atpaliekot no VK miLATss par trim punktiem. Pamatturnīrā daugavpilietes vispirms viesos ar 1:3 pretiniecēm zaudēja, bet 2. riņķī savās mājās revanšējās ar 3:0.

Vairāk par Baltijas līgas sievietēm finālturnīru varat lasīt šeit.