BALTIJAS LĪGĀ VĪRIEŠIEM NOSKAIDROTI VISI PLAY-OFF DALĪBNIEKI

Intriga par izslēgšanas spēļu dalībniekiem tika dzēsta jau šodien, kad pēdējās divas vietas play-off turnīrā nodrošināja Jēkabpils lūši un Poliurs/Ozolnieki.

Baltijas līgā vislabākajās pozīcijās pirms pēdējām divām pamatturnīra sacensību dienām cīņā par divām atlikušajām vietām labāko astotniekā atradās Jēkabpils lūši, taču šodien viesos pretinieks bija pārāk spēcīgs – zaudējums pret Parnu VK ar 0:3 (-19, -19, -20). Pāvels Jemeļjanovs guva 13 punktus, talliniešiem 18 punkti Tāveta Lepika kontā, bet latviešu trio palīdzēja ar 8 (Toms Švāns) un 5 punktiem (Aleksandrs Kudrjašovs un Edvarts Buivids).

Pirmais piegājiens cīņā par 8. vietu neizdevās arī VK Biolars/Jelgavai, kas Mārupē ar 1:3 (-26, 22, -19, -19) atzina Selver Tallin pārākumu. Vitālijam Cinnem 20, Kārlim Paulam Levinskim 14, Viktoram Koržeņevičam 11 un Pēterim Aukmanim 10 punkti. Jelgavniekus tagad turnīra tabulā apsteidza EMI SM Dubysa, kas divu Lietuvas klubu savstarpējā mačā ar 3:1 (-21, 22, 22, 22) pārspēja VK/Flamingo Volley.

Vēlāk izrādījās, ka otrās iespējas svētdien jelgavniekiem nebūs, jo Poliurs/Ozolnieki savā laukumā ar 3:1(13, -23, 21, 19) pārspēja Arta Caica pārstāvēto Rakvere VK, par četriem punktiem turnīra tabulā apsteidzot kaimiņus. Šī bija lielā diena Haraldam Regžam, kurš guva 24 punktus, bet ierasti rezultatīvs bija Armands Āboliņš, gūstot 18 punktus. Pretinieku rindās Caics šoreiz palika bez gūtajiem punktiem.

Sesto vietu turnīra tabulā nodrošināja RTU/Robežsardze, kuri jau bija nodrošinājuši vietu play-off. Studenti 49. vidusskolā ar 3:1 (23, -22, 16, 19) sagādāja tikai otro zaudējumu sezonā līgas līderiem Bigbank Tartu, kam nelīdzēja arī Toma Vanaga 17 gūtie punkti, Tomam kļūstot par rezultatīvāko mača spēlētāju. Rīdziniekiem 15 punkti Rolandam Ozoliņam, 14 – Aleksandram Avdejevam, 12 – Antonam Nazarovam un 10 – Andrejam Zavorotnijam.

„Pretiniekiem šodien neko nevajadzēja,” uzvaras, kas sezonas sākumā un vidū būtu bijusi sensācija, anatomiju atklāj rīdzinieku komandas vecākais treneris Raimonds Vilde. „Tartu šodien iedeva atpūtu kanādietim Bredlijam Robertam Ginteram, kurš uzbrukumā kopā ar viņu stacionāro bloku ir Tartu komandas galvenais spēks. Laukumā viņš šad tad tika laists tikai setu galotnēs, lai mēģinātu tās uzvarēt. Visi pārējie gan spēlēja. Bez tam labi uzservējām trešajā un ceturtajā setā. Tas daudz izšķīra.”

Cīņā par 11. vietu turnīra tabulā DU viesos ar 3:2 (-20, 18, -21, 23, 12) apspēlēja VK Jarvamaa, taču ar izcīnīto punktu Igaunijas klubam pietika, lai neatkarīgi no rītdienas sacensībām turnīra tabulā ierindotos 11. vietā. Aleksandrs Samuilovs panākumu sekmēja ar 24 punktiem, bet Ēriks Voroņko pievienoja 20 punktus.

Savukārt divu līgas pastarīšu divcīņā 13. vietu nodrošināja TTU, kas izbraukumā ar 3:2 (-21, 21, 20, -17, 9) apspēlēja ASK/Kuldīgu. Kuldīdzniekiem 17 punkti Mārtiņam Grundmanim, 13 – Atvaram Vildem un 10 – Kristapam Vāveram.

Vairāk par Baltijas līgu vīriešiem lasiet šeit.