POLIURS/OZOLNIEKI ŠOKĒ TARTU VOLEJBOLISTUS

Šodien dalību 2016./2017. gada Baltijas līgas sezonā noslēdza RTU/Robežsardze un Jēkabpils lūši, bet par pārsteigumu pārūpējās Gunta Atara vadītā Poliurs/Ozolnieki komanda.

Favorītu statusu savos ceturtdaļfināla pāros apliecināja Selver Tallinn un Parnu VK. Tallinieši savās mājās ar 3:0 (22, 24, 13) apspēlēja Jēkabpils lūšus, sērijā triumfēja ar 2:0 un iekļuva finālčetriniekā. Lielākās galvassāpes jēkabpiliešiem jau tradicionāli sagādāja austrālietis Linkolns Viljams, kurš sakrāja 20 punktus, kamēr Karli Alika kontā 13 punkti. Arī lūšiem ar 12 punktiem ierasti rezultatīvākais bija Pāvels jemeļjanovs.

Pērnavieši pēc uzvaras četros setos savā laukumā viesos ar RTU/Robežsardzi tika galā trijos setos – 3:0 (23, 24, 18). Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Edvarts Buivids, kuram 16 punkti, bet lielu ieguldījumu uzvarētājiem deva arī Aleksandrs Kudrjašovs (12 punkti) un Toms Švāns (7 punkti). Rīdziniekiem 13 punktus guva Rolands Ozoliņš, 11 – Andrejs Zavorotnijs un 10 – Aleksandrs Avdejevs.

“Patika, ka cīnījāmies,” par cīņassparu komandu uzteica rīdzinieku treneris Raimonds Vilde. “Trešajā setā gan nedaudz ielūzām. Tāpat pa brīdim tam notika arī Pērnavā. 2. setu nevajadzēja atdot. Ieplīsām tur, kur vismazāk biju gaidījis. Uzvarētāju noteica kļūdas un paviršības it kā elementārās situācijās. Pietrūkst stabilitātes, kaut epizodiski spēlējam labi. Šodien arī servju uzņemšana bija labāka nekā pirmajā mačā, taču tablo liecina, ka zaudējām. Neizmantojām savas iespējas un priecīgi būt nevaram. Tagad jāsaprot kļūdas un jāmēģina tās labot līdz Latvijas čempionātam.”

Negaidīts iznākums fiksēts Tartu, kur pamatturnīra uzvarētāji Bigbank Tartu pēc uzvaras trijos setos pirmajā mačā viesos ar 0:3 (-22, -23, -22) piekāpās Poliurs/Ozolnieki komandai. Mājiniekiem Bredlijs Roberts Ginters gan savāca 20 punktus, Toms Vanags guva 9 punktus, taču ar to šoreiz nebija gana. Ozolnieku kluba labā pieci spēlētāji guva vismaz 7 punktus – Aivis Āboliņš 11, Raimonds Vilmanis 8, bet Haralds Regža, Armands Āboliņš un Andis Cimoška pa 7. Līdz ar to rīt, pulksten 17:00, Tartu Universitātes sporta namā abas komandas tiksies vēl vienu reizi.

“Cerības ir vienmēr, taču tik pārliecinošu uzvaru (trijos setos) arī es negaidīju,” sensāciju komentēja uzvarētāju treneris Guntis Atars. “Viegli gan negāja. Viņiem ir labi nokomplektēta komanda un labs statiskais bloks, taču šodien atradām vājāko stīgu viņu uzņemšanā. Pamainījām mūsu servju upuri un dabūjām viņus nost no tīkla. Garais cēlājs (Roberts Vībers. - LVF Preses dienests) ir labs ar labu servju uzņemšanu, bet, kad ir jāpaskrien pēc bumbām, sāk kļūdīties un nervozēt, un jaunie Tartu spēlētāji sāk lūzt. Pašiem mums izdevās noturēt servi, kaut ko pieķērām blokā un pareizi nospēlējām aizsardzībā, paceļot bumbas, kā arī sabakstījām svarīgās bumbas. Noturējām pāris punktu pārsvaru un likām nervozēt pretiniekiem, no kuriem tika gaidīta tikai uzvara. Attaisnojās Mārtiņa Pļaviņa ielikšana par libero un Aivja Āboliņa spēlēšana par malējo uzbrucēju. Man nav pretenziju pret Uģa Dombrovska sniegumu libero pozīcijā, bet Mārtiņam tomēr ir milzīga pieredze, kas palīdzēja stabilizēt servju uzņemšanu, kā arī aizsardzībā.

Par rītdienas spēli gan ir grūti prognozēt. No vienas puses, spiediens būs uz mājiniekiem, jo mēs jebkurā variantā neesam favorīti, no otras, - viņiem vairs nav kur atkāpties. Abas komandas gribēs uzvarēt.”

Vēlreiz savus pretiniekus pieveica arī Rakvere VK ar Arti Caicu ierindā, ar 3:0 (15, 23, 20) uzvarot VK/Flamingo Volley, šoreiz viesos. Artim panākumā 4 punkti.

Ceturtdaļfināli

Rakvere VKVK/Flamingo Volley 2:0

Parnu VKRTU/Robežsardze 2:0

Jēkabpils lūšiSelver Tallinn 0:2

Poliurs/OzolniekiBigbank Tartu 1:1

 

Vairāk par Baltijas līgu vīriešiem lasiet šeit.

foto: www.facebook.com/PoliursOzolnieki