LATVIJAS ČEMPIONĀTA FINĀLĀ SIEVIETĒM TIKSIES SK BABĪTE UN RSU/MVS

Izšķirošajā Latvijas čempionāta pusfinālspēlē sievietēm RSU/MVS ar 3:2 pieveica Jelgavu/LU, kas līdz ar to nolika čempionu pilnvaras. Finālā rīdzinieces tiksies ar SK Babīte.

Pirmajā pusfināla spēlē uzvarēja RSU/MVS, bet otrajā Jelgava/LU revanšējās. Arī šodien sērijā līdz divām uzvarām pirmo divu setu scenāriju rakstīja čempiones Jelgavas/LU volejbolistes, kas savā laukumā Jelgavā uzvarēja ar 29:27 un 26:24. Tomēr studentēm pietika spēka lauzt mača gaitu, izcīnīt panākumu nākamajos trijos setos – 25:17, 25:22 un 15:6 – uzvarēt pusfinālsēriju ar 2-1 un iekļūt finālā, kur pretinieces jau nedēļu gaida SK Babīte. Pirmā finālspēle 1. aprīlī, bet jelgavniecēm jau rīt pirmā cīņa par bronzu savā laukumā ar VK miLATss. Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 20 gūtajiem punktiem šoreiz bija Agija Sidorova, 19 punkti Jeļizavetai Morozovai, 14 – Alisei Pētersonei, bet 13 – Ievai Šneiderei. Mājiniecēm Inese Jursone guva 23 punktus, Līva Sola – 15, Anna Lejiņa – 13 un Ilze Liepiņlauska – 10 punktus.

“Neviens neticēja. Arī šīs sezonas rezultāti mums par labu neliecināja, taču mēs pašas ticējām uzvarai,” pēc spēles teica RSU/MVS trenere Inguna Minusa. “Meitenes salauza pretinieču pamatuzbrucēju Inesi Jursoni – sākumā ar servi, pēc tam apturēja viņu blokā. Inese bija Jelgavas komandas galvenais spēks uzbrukumā visas spēles laikā, un aizstāt viņu neizdevās.

Ko darījām pēc pirmajiem diviem zaudētajiem setiem? Svarīgi bija turpināt spēlēt tāpat, ar servi nospiest pretinieku un nekrist panikā. Divi pirmie zaudētie seti mūs nesalauza, degunus nenokārām un turpinājām spēlēt disciplīnēti. Mums palīdzēja arī tas, ka Ļiza (Jeļizaveta Morozova) noturējās līdz galam. Viņa vēl vairāk uzņēmās iniciatīvu, viņa veda komandu aiz sevis, pieslēdzās Agija, Ieva un pārējās meitenes. Visa komanda bija gatava uzvarēt, arī tās meitenes, kas bija laukuma malā, bija gatavas iesaistīties spēlē. Tagad esam ne tikai uzvarējušas pusfinālā, bet arī ieguvušas brīvdienu, jo sērija par trešo vietu sākas jau rīt.”

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā sievietēm lasiet šeit.