FINĀLĀ TIKSIES RTU/ROBEŽSARDZE UN POLIURS/OZOLNIEKI

Abas pusfinālspēļu sērijas Latvijas čempionātā vīriešiem beidzās četros mačos. Poliurs/Ozolnieki savā laukumā pārspēja Jēkabpils lūšus, bet RTU/Robežsardze viesos – Biolars/Jelgavu.

Ozolniekos viesu izredzes vēl mazināja jēkabpiliešu uzbrukuma līdera Pāvela Jemeļjanova trauma. Tāpēc mājinieki pārliecinoši uzvarēja ar 3:0 (12, 18, 23). Ozolnieku komandā rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Armands Āboliņš, bet par diviem mazāk Haralda Regžas kontā. Lūšu rindās Rihards Puķītis atzīmējās ar 13 gūtajiem punktiem. Sērijā ar 3-1 uzvaru svinēja Poliurs/Ozolnieki un pievienojās RTU/Robežsardzei, kas panākumu viesos izcīnīja hronoloģiski agrāk.

“Protams, tas nav nekāds lielais gods – iegūt tādu ievainotu lūsi kā trofeju,” par Jemeļjanova lomu komandā runāja arī uzvarētāju treneris Guntis Atars. “Tomēr daudz esam izdarījuši, lai nonāktu tik tālu un fiziski esam labā sportiskajā formā. Iepriekšējā spēlē ar nestandarta risinājumiem izšķirīgajos brīžos izcēlās jēkabpiliešu cēlājs Edvīns Skrūders, taču šodien arī viņam bija ierobežotas iespējas laukumā.

Mani puiši pirmajā setā bija koncentrējušies, un mēs pārbraucām pāri pretiniekiem, otrā sākumā jau sāka zust koncentrācija, trešajā tas izpaudās vēl vairāk. No tā netiekam vaļā, ka vajag cienīt sevi, skatītājus un spēlēt tā, kā to varam.”

Tagad gan vairāk Atara domas kavēsies pie kadetu izlases, kam no 13. līdz 15. aprīlim Beļģijā priekšā stāv Eiropas čempionāta 2. kārtas kvalifikācijas turnīrs, tomēr pirms fināla viņš izredzes pret rīdziniekiem vērtē kā 50:50. “Tā ir labi pazīstama komanda,” viņš saka. “No rītdienas vairāk galvā būs kadetu izlase, bet pēc otrdienas divus treniņus Ozolniekos novadīs mans palīgs Ivo Baranovskis. Kad svētdien atgriezīšos mājās, ar pilnu krūti atkal metīšos darbā ar Ozolnieku komandu.”

“Bez Pāvela sanāca vairāk uzmanīt pirmos tempus, un jaunais diagonālais spēlētājs tika pie uzbrukumiem bez bloka,” par spēles niansēm pastāstīja mača rezultatīvākais spēlētājs Armands Āboliņš. “Arī bloks šodien vienkārši izdevās, un bumbas nekrita starp rokām. Labi nospēlēja cēlājs Mārtiņš Jansons, kurš mēģināja visus uzbrucējus ar bumbām barot vienlīdzīgi un nopelnīja labākā spēlētāja balvu komandā. Sportiskā forma ir laba, un to kombināciju, kad uzbruku no 5. zonas, izmantojam jau visu sezonu.”

Mārupē sēriju neizdevās pagarināt Biolars/Jelgavai, taču spēle uzvarētājiem nebija pastaiga. Jelgavnieki piekāpās ar 0:3 (23, 28, 20), sērijā – ar 1-3 un ar Jēkabpils lūšiem izspēlēs bronzas medaļas. Jelgavnieku rindās Kārlis Pauls Levinskis guva 16, bet Viktors Koržeņevičs – 13 punktus. Viesiem rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Gatis Garklāvs, 16 punkti Aleksandra Avdejeva kontā, bet 13 punktus guva Māris Lancmanis.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.