BRONZAS MEDAĻU LIKTENIS IZŠĶIRSIES RĪT

Latvijas čempionāta mazajā finālā rezultātu sērijā izlīdzināja Jēkabpils lūši, bet cīņā par 1. vietu sērijā nu jau ar 2-0 vadībā ir RTU/Robežsardze.

Mazā fināla spēle par Latvijas čempionāta bronzu šodien varēja kļūt par pēdējo sērijā, taču Jēkabpils lūši to nepieļāva, savā laukumā uzvarot Biolars/Jelgavu ar 3:0 (14, 21, 20). Joprojām nespēlējot traumu guvušajam Pāvelam Jemeļjanovam, roku uzvarai pielika visi laukumā gājušie.

”Visi jautā par Pāvela trūkumu,” ar smaidu pēc spēles teica jēkabpiliešu treneris Mārcis Obrumans. “Pāvela pietrūkst, bet tas palīdz atvērties citiem spēlētājiem. Ja vaktējam vienu līderi, pārējie komandā kļūst brīvāki. Pretinieki zināja, ka Pāvela nebūs, bet arī viņa aizstājējs Arvīds Ribickis nospēlēja labi. Ko prasījām no viņa, viņš izdarīja. Arī pārējie nospēlēja kā komanda, un tāpēc šoreiz kādu izcelt es pat negribētu.”

“Protams, Rihards ir vispieredzējušākais, turklāt kapteinis. Tāpēc viņam Jemeļjanova prombūtnes laikā bija jāuzņemas līdera loma, un viņš ar to labi tika galā,” vaicāts par Riharda Puķīša sekmīgo spēli Jemeļjanova nespēlēšanas laikā, teica treneris. “Arī sērijas pirmais mačs Jelgavā viņam bija sekmīgs. To sajuta cēlājs un uzticējās Rihardam. Pretinieki zināja, kam pārsvarā tiks celts, bet Rihards veiksmīgi tika galā. Jelgavā vairāk piepalīdzēja arī centra spēlētāji, bet šodien labi ar servju uzņemšanu galā tika mūsu leģionārs Bariss. Vienubrīd gan bija trīs punktu kritums, liekas, otrajā setā, taču visu laiku kontrolējām notikumu gaitu laukumā.”

Izšķirīgā cīņa par bronzas medaļu notiks jau rīt turpat Jēkabpilī, pulksten 16:00. LVF Preses dienests nevarēja noturēties pretī kārdinājumam pavaicāt, kurai no komandām šobrīd ir priekšrocības. “Jau Jelgavā nepameta sajūta, ka uzvarēsim,” par izredzēm stāsta Obrumans. “Varbūt pirmais sets mums padevās pārāk viegli. Otrajā dabūjām nokdaunu un laicīgi nepiecēlāmies. Arī pretinieki saprata, ka viņi viegli neuzvarēs. Šoreiz Jēkabpilī visu maču aizvadījām ar maksimālu koncentrāciju, bet pretiniekiem šī, iespējams, nebija labākā diena. Tomēr rīt tā jau būs pavisam cita komanda un pavisam cita spēle.

Nosacīti priekšrocības būs mums, jo tā būs mājas spēle. Kaut arī šajā zālē netrenējamies, mums būs savu skatītāju atbalsts. Arī emocionālais fons šobrīd ir mūsu labā. Pēc pirmās spēles nokdauns bija mums, tagad – viņiem. Taču rīt, kā jau teicu, viss sāksies no nulles. Pēc divām spēlēm ir neizšķirts – 1-1, un atlikusi tikai viena spēle. Divas iepriekšējās nosvītrojam, un šī būs kā vienas spēles sērija. Pēc zaudējuma pusfinālā komandām tradicionāli ir grūti noskaņoties spēlēm par trešo vietu. Tāpēc uzvar tā komanda, kas labāk noskaņojas cīņai, kam šīs spēles ir vairāk vajadzīgas. Gribas cerēt, ka mums ar to problēmu nebūs, jo mēs vēl nekad Latvijas čempionāta medaļas izcīnījuši neesam, kamēr pretiniekiem izcīnīto titulu netrūkst.”

Arī sērijā par 1. vietu nākamā cīņa var kļūt par izšķirīgo, jo, lai iegūtu čempionu kausu, nepieciešamas trīs uzvaras, bet šobrīd ar divām setu galotnēs vinnētām uzvarām priekšā ir RTU/Robežsardze. Šoreiz Ozolniekos uzvarai bija nepieciešami visi pieci seti – 3:2 (23, -25, -17, 27, 13). Laba spēle uzvarētāju rindās padevās Antonam Nazarovam, kurš sakrāja 20 punktus, no tiem septiņus – ar bloku, un uzbruka ar 70,6% precizitāti. 18 punkti Rolandam Ozoliņam, 17 – Gatim Garklāvam, 12 – Andrejam Zavorotnijam un 11 – Aleksandram Avdejevam. Mājinieku rindās rezultatīvākais bija Haralds Regža ar 25 punktiem, Armandam Āboliņam 21, Andim Cimoškam 13 un Mārtiņam Pļaviņam 11 punkti.

Trešā sērijas spēle notiks 26. aprīlī, pulksten 20:00, Sporta namā Daugava.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.