SIEVIEŠU IZLASE PIEKĀPJAS MĀJINIECĒM

Ar zaudējumu mājiniecēm pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīru Kortreikā uzsākušas Latvijas volejbolistes, kas ar 0:3 (-17, -13, -12) atzina Beļģijas izlases pārākumu.

Jāņa Leiša vadītā Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīru Beļģijā uzsākusi ar spēli pret mājiniecēm, kuras kopā ar Itāliju un Baltkrieviju ir šī turnīra favorītes.

Šo turnīru Latvijai uzsāka Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne, Anna Embrekte, Jeļizaveta Morozova, Alise Pētersone un libero Paula Nečiporuka, vēlāk pie teikšanas tiekot arī Lindai Jakobsonei, Evai Deisai un Agijai Sidorovai.

Jau ar pirmajām izspēlēm vadības grožus savās rokās saņēma mājinieces, kuras apliecināja favorīšu statusu un pirmajos divos setos ne reizi neļāva izvirzīties vadībā Latvijas izlasei. Latvijai 9 punktus guva Embrekte, 7 – Jursone, 6 – Pētersone, 4 – Hrapāne, 2 – Morozova un pa vienam – Dolotova, Deisa un Sidorova. kamēr pretinieču rindās ar 16 gūtajiem punktiem rezultatīvākā bija Keja Grobelna. 13 punkti Britai Erbo, 12 – Šarlotei Le un Anžī Blonai.

“Vakar ar meitenēm noskatījāmies Beļģijas un Nīderlandes pagājušā gada spēli pasaules kausā. Nekā pārdabiska tur nav,” par šodienas pretiniecēm pēc mača teica Jānis Leitis. “Jā, mēs zaudējām ar 0:3, bet spēle bija laba. Protams, divas beļģu spēlētājas bija jaudīgas un uzbruka pāri mūsu blokam, sevišķi tajā pusē, kur blokā bija Elvita. Tomēr, kad izdevās normāli uzņemt servi, smuki iesita gan centri, gan diagonāle Anna Embrekte. Bija skaistas epizodes. Sākumā pat ar servēm izsitām no ierindas viņu libero (Valerī Kurtuā), un Beļģija bija spiesta viņu nomainīt pret otru libero (Margo Voetsu). Tūlīt iesim un skatīsimies, kā mūsu rītdienas pretinieces bosnietes spēlē ar Itāliju.”

Dienas pirmajā spēlē Kortreikā Baltkrievija ar 3:0 (14, 20, 13) pārspēja Spāniju. Jau rīt Latvijai nākamais mačs ar Bosniju un Hercegovinu.

  • Latvijas izlases spēļu kalendārs
  • 31.05.       18:30*             Latvija – Beļģija 0:3 (-17, -13, -12)
  • 01.06.       20:00               Latvija – Bosnija un Hercegovina
  • 02.06.       16:00               Latvija – Itālija
  • 03.06.       16:00               Latvija – Baltkrievija
  • 04.06.       16:00               Latvija – Spānija
  • *Latvijas laiks

Vairāk par sieviešu izlasi lasiet šeit