SIEVIEŠU IZLASE ATŅEM SETU BOSNIJAI UN HERCEGOVINAI

Pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīrā Kortreikā ceturtdien Latvijas volejbolistes ar 1:3 (-11, -21, 25, -12) piekāpās Bosnijas un Hercegovinas izlasei.

Otrajā spēļu kārtā Latvijas sieviešu izlase Beļģijā tikās ar Bosniju un Hercegovinu. Spēli Latvijai uzsāka nu jau ierastais pamatsešinieks – Jeļizaveta Morozova, Alise Pētersone, Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne un Anna Embrekte, kā arī libero Paula Nečiporuka, bet jau 1. setā laukumā tika laista arī Linda Jakobsone, Evai Deisa, Agija Sidorova un pirmoreiz Kortreikā arī Una Dzalba.

Kaut arī pirmo punktu spēlē guva Latvija, drīz vien bosnietes atbildēja ar deviņu punktu sēriju (3:10), un vairāk par pietuvošanos trīs punktu attālumā latvietes neiespēja.

2. setā Latvija vinnēja jau pirmos trīs punktus, vēlāk nokļūstot četru punktu deficītā, taču to izdevās atspēlēt un vēlreiz izvirzīties vadībā, tomēr atkal pēdējais vārds setā piederēja bosnietēm.

3. setu ar vadību uzsāka Bosnija un Hercegovina, taču ar divām četru punktu sērijām Latvija panāca lielāko pārsvaru spēlē – 17:10. Tomēr arī bosnietes atbildēja ar divām punktu gūšanas sērijām, panākot 21:19 un 24:21 savā labā. Seta beigas piederēja Latvijai, kura svinēja uzvaru pirmajā setā Beļģijas turnīrā – 27:25.

Zaudējumu setā bosnietes bija uzņēmušas sāpīgi, un 4. setā viņas jau ar pirmajām izspēlēm ņēmās audzēt pārsvaru, neapstājoties līdz pat finālsvilpei – 3:1 (11, 21, -25, 12) viņu labā.

19 punktus Latvijai sakrāja un par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jursone, 12 punkti tika Pētersonei, 6 – Embrektei, pa 5 – Hrapānei, Morozovai un Dolotovai, pa vienam – Jakobsonei un Deisai. Bosnijas un Hercegovinas valstsvienības labā piecas spēlētājas sakrāja vismaz 10 punktus. Ana Gajiča ar 17 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākā pretinieču rindās, 16 punktus guva Verica Simiča, 15 – Ajla Paradžika un pa 10 punktiem – Sanja Kojiča-Duriča un Edina Begiča.

“Bija laba spēle,” arī šodien ar spēlētāju demonstrēto sniegumu apmierināts varēja būt izlases galvenais treneris Jānis Leitis. “Vēlreiz varu atkārtot, ka mums pietrūkst šādu spēļu pieredzes. 2. setu arī vajadzēja uzvarēt, taču pēc 20 gūtajiem punktiem bosnietes bija labākas par mums. 3. seta beigās Alise Pētersone devās servēt un krietni apgrūtināja pretiniecēm uzbrukumu veidošanu, labi nospēlējām aizsardzībā un setu uzvarējām. Tas dod pārliecību, ka ar lielāku pieredzi mēs varētu spēlēt par uzvaru gan ar Bosniju.

Pēc uzvaras 3. setā meitenes nenoskaņojās cīņai par katru punktu no 4. seta sākuma, un sets mums sākās ar 2:8. Lielāka spēļu pieredze ļautu noskaņoties cīņai jau no seta sākuma, bet šobrīd katra spēle meitenēm ir kā festivāls. Trūkst šādu spēļu rutīnas.

Treneru kolektīvs esam apmierināti ar parādīto atdevi laukumā un sniegumu. Ir jāgūst prieks no tā, ka spēlē starptautiskā līmenī, no cīņas, no spēcīga pretinieka. Jāizbauda tas. Un meitenes cenšas.

Arī vakar pret beļģietēm bija labas epizodes. Bija jāpierod, ka pretinieki var būt tik jaudīgi (divas uzbrucējas sita pāri mūsu blokam), taču bija arī epizodes, kurās mēs viņas apspēlējām.

1. setā šodien nepaņēmām servi, kamēr iespēlējāmies. Tomēr varam lepni konstatēt, ka 2. un 3. sets bija divu spēkos līdzīgu komandu cīņa. Tāda spēles kvalitāte ir jānotur visa mača laikā.”

Vaicāts par labākajām spēlētājām, Leitis atzīmēja, ka “menedžeris (Arturs Vitkovskis. - LVF Preses dienests) ir sarūpējis zeķītes. Vakar mēs, treneri, savstarpēji vienojoties, tās atdevām Alisei, bet šodien, domām daloties, - Inesei. Otra kandidāte bija libero Paula Nečiporuka. Tagad braucam uz viesnīcu, rīt atceļam rīta treniņu un gatavojamies spēlei pret Itāliju.”

Trešdienas pēdējā grupas spēlē Bosnija un Hercegovina Itālijai piekāpās ar 0:3 (-12, -12, -13). Šodien citās spēlēs Kortreikā Beļģija ar 3:0 (21, 18, 14) pārspēja Spāniju, bet Baltkrievija ar 0:3 (-12, -24, -22) piekāpās Itālijai.

• Latvijas izlases spēļu kalendārs:
  • 31.05.       18:30*             Latvija – Beļģija 0:3 (-17, -13, -12)
  • 01.06.       20:00               Latvija – Bosnija un Hercegovina 1:3 (-11, -21, 25, -12)
  • 02.06.       16:00               Latvija – Itālija
  • 03.06.       16:00               Latvija – Baltkrievija
  • 04.06.       16:00               Latvija – Spānija