SIEVIEŠU IZLASE ATZĪSTAMI NOSPĒLĒ PRET BALTKRIEVIJU

Pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīrā Kortreikā šodien Latvijas volejbolistes ar 0:3 (-19, -20, -16) piekāpās Baltkrievijai. Rezultatīvākā Latvijas rindās ar 12 gūtajiem punktiem bija Inese Jursone. Rīt turnīra pēdējā spēle ar Spāniju.

Šodien Latvijas izlase tikās ar Baltkrievijas izlasi, kura pēc zaudējuma Itālijai un Beļģijai jau bija zaudējusi izredzes kvalificēties pasaules čempionātam.

Spēli Latvijai uzsāka pamatsešinieks – Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne, Anna Embrekte, Jeļizaveta Morozova, Alise Pētersone un libero Paula Ņečiporuka, bet spēles gaitā laukumā netika vien Anita Graudiņa, Linda Jakobsone un otrā libero pozīcijā pieteiktā Una Dzalba.

Pirmo divu setu sākums bija līdzīgs. Pirmo punktu guva Latvijas izlase, un laukumā norisinājās divu līdzvērtīgu pretinieku cīņa, kurā gan vadībā pārsvarā atradās Baltkrievijas spēlētājas. Rezultātā līdzi šī mača favorītēm baltkrivietēm izdevās turēties 1. setā līdz 13:14, bet otrajā – līdz 9:9. Arī vēlāk Latvijas izlase neļāva pretiniecēm izcīnīt drošu pārsvaru, sakrājot attiecīgi 19 un 20 punktus setā.

Trešajā setā gan jau no paša sākuma baltkrievietes izvirzījās vadībā, taču kāpumos un kritumos bija arī četru pēc kārtas gūtu punktu sērija Latvijas izlasei.

Latvijas komandā trešo spēli pēc kārtas rezultatīvākā bija Jursone, kura 7 no 12 gūtajiem punktiem sakrāja otrajā setā. 10 punkti Morozovai, kurai šodien bija, iespējams, labākais mačs turnīrā, pa 7 punktiem guva pirmie tempi Hrapāne  un Pētersone, 3 punkti Evai Deisai, kura 1. setā diagonālās uzbrucējas postenī nomainīja Embrekti, un punkts Dolotovai. Baltkrievijai 17 punktus savāca Kristīna Kicka, 16 – Tatjana Serika un 12 – Vera Kļimoviča.

“No Baltkrievijas laukumā sagaidījām to, ko bijām novērojuši jau iepriekšējās dienās, - vienkāršu un paredzamu taktiku. Viņām ir jaudīgs uzbrukums, kuram tikai jānoliek pretī bloks. Turklāt grūtās bumbas viņas nemēģina sist spēcīgi, bet māna. Beigās viņām spēlēja vairākas otrā sastāva spēlētājas, kaut gan daža laba no viņām ir spēcīgāka par pamatsastāva dalībniecēm.

Mūsu uzdevums bija turēties pretī ar labu servju uzņemšanu, agresīvu servi un aizsardzību. Kad izdevās servju uzņemšana, mēs cīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu. 3. setā nedaudz iegāza servju uzņemšana, bet bija arī padaudz pašu kļūdu, no kā pirmajos divos setos izvairījāmies. Pat negribētu teikt, ka šī bija mūsu labākā spēle. Liekas, ka tāda bija ar bosnietēm. Tomēr katru spēli esam aizvadījuši atbilstoši savām spējām, un ar katru spēli meitenes arvien vairāk ir sapratušas to, ka arī pretinieces ir tikai cilvēki. Un rīt pret Spāniju ir tikai viens uzdevums – spēlēt par uzvaru.

Šodien bijām labi kopējā spēlē – bija laba pirmā piespēle, labi spēlējām brīvās un grūtās bumbas, kamēr baltkrievietes grūtās bumbas tikai atsita mūsu laukuma pusē. Liekas, ka tieši tāpēc viņas arī zaudēja gan Beļģijai, gan Itālijai. Labi darbojāmies aizsardzībā, blokā un apspēlējām bloku. Pirmie tempi gandrīz neatpalika no Baltkrievijas centriem. Pat uzreiz nevaru pateikt, kas nesanāca. Varbūt drusciņ jau varēja just, ka tā bija ceturtā spēle četrās dienās. Divus rīta treniņus esam izlaiduši, rīt uzsvaru liksim uz servi, lai iespējami vairāk saglabātu svaigumu pirms spēles ar Spāniju.”

Vakar no treneriem labākās spēlētājas balvu pēc mača ar Itāliju saņēma Elvita Dolotova, bet citās spēlēs Beļģija ar 3:1 (23, -23, 17, 17) pārspēja Baltkrieviju, un Latvijas pretiniece pēdējā spēļu dienā Spānija ar 3:2 (-22, 20, -20, 23, 10) pieveica Bosniju un Hercegovinu.

• Latvijas izlases spēļu kalendārs
  • 31.05.      18:30*             Latvija – Beļģija 0:3 (-17, -13, -12)
  • 01.06.      20:00               Latvija – Bosnija un Hercegovina 1:3 (-11, -21, 25, -12)
  • 02.06.      16:00               Latvija – Itālija 0:3 (-12, -9, -16)
  • 03.06.      16:00               Latvija – Baltkrievija 0:3 (-19, -20, -16)
  • 04.06.      16:00               Latvija – Spānija