SPĀNIJA PALIKA NEPIEVEIKTA

Pasaules čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas turnīru Kortreikā šodien ar 0:3 (-8, -16, -19) zaudējumu Spānijai beigušas Latvijas volejbolistes. Rezultatīvākā Latvijas rindās ar 8 gūtajiem punktiem bija Jeļizaveta Morozova.

Atlases turnīra pēdējo spēli Latvijas izlase, kura vēl varēja pacīnīties par 4. vietu grupā, aizvadīja pret Spāniju, un pamatsastāvā brīnumu nebija – Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne, Anna Embrekte, Jeļizaveta Morozova, Alise Pētersone un libero Paula Ņečiporuka, bet spēles gaitā laukumā tika arī Linda Jakobsone, Agija Sidorova un otrā libero pozīcijā pieteiktā Anita Graudiņa.

Optimisma pilns bija 1. seta sākums, kad Latvija izvirzījās vadībā ar 2:0, taču līdzīgu cīņu spānietes pieļāva vien līdz 4:4. Pēc tam visos komponentos pārākas bija Spānijas volejbolistes. Nākamajos divos setos jau cīņa bija līdzīgāka, taču Spānijas valstsvienība neatdeva ne seta, finišējot 4. vietā grupā.

Latvijas komandā šoreiz rezultatīvākā bija Morozova ar 8 punktiem. Pa 5 punktiem sakrāja Pētersone un Embrekte, pa 4 – Jursone un Hrapāne, bet 2 punkti Dolotovas kontā. Spānijai četras spēlētājas sasniedza 10 punktu robežu. Mača rezultatīvākās spēlētājas laurus ar 14 gūtajiem punktiem dalīja Maria Segura un Elia Gonsalesa, 13 punkti Milagrosai Koljarai un 10 – Hesikai Rivero.

“1. seta sākums bija ļoti līdzīgs. Tāpēc likās, ka mans optimisms ir pamatots,” par iepriekšējā dienā teikto, ka mačā pret Spāniju var cīnīties par uzvaru, teica Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Leitis. “Tad tomēr izpaudās tas, ka šī jau ir piektā spēļu diena, un sākām pieplīst. Nekas vairs nesanāca tā kā iepriekš. Tas izpaudās sīkumos. Ja būtu spēlējušas tā kā pret Baltkrieviju, vismaz setu būtu pret spānietēm vinnējuši. Ielūzām servju uzņemšanā. Varbūt tomēr vajadzēja ļaut meitenēm izgulēties tā vietā, lai aizvadītu rīta treniņu, kur uzsvaru likām uz servi un serves uzņemšanu. Pietrūka jaudas pēdējā mačā. Spānietes labi lasīja augšā mūsu sistās bumbas aizsardzībā, kamēr mums pēc bloka skaršanas tādas krita laukumā. Spānijas volejbolistes neizdarīja neko jaunu, tikai to, ko jau zinājām un kas tika pateikts komandai. Mums bija neprecīzas otrās piespēles – gan grūtās, gan arī vieglās. Spānietes izskatījās svaigākas un profesionālākas.

Kopumā turnīrā meitenes nospēlēja tā, kā viņas var. Bija cīņa. Secinājums ir tāds, ka, lai spēlētu pret profesionālēm un viņas uzvarētu, režīmam ir jābūt vismaz pietuvinātam profesionālajam, ja ne samaksas , tad treniņu ziņā. Mums nogurums izpaudās vairāk nekā pretiniecēm. Treneru kolektīvs pateicām paldies meitenēm, ka bija Beļģijā, ka piekrita būt izlasē. Katrai spēlētājai jāstrādā vairāk, ja grib spēlēt profesionālu volejbolu. Cits jautājums, vai tas ir iespējams strādājot un mācoties? Prieks, ka kapteines lomā Elvita Dolotova tika galā ar saviem pienākumiem gan laukumā, gan sarunās ar žurnālistiem angļu valodā.”

“Manuprāt, pietrūka runāšanas laukumā un noteikti stabilākas servju uzņemšanas. Spānietes pārliecinoši gāja servēt un servēja savas labākās serves,” pēc pēdējā mača šajā pasaules čempionāta kvalifikācijas ciklā teica Latvijas libero Paula Nikola Ņečiporuka, kurai tā bija debija pieaugušo izlasē. “Ļoti patika šis turnīrs – organizācija, dzīvošana, ēdināšana, spēles ar augsta ranga komandām. Tas bija vērtīgi – redzēt, kā viņas spēlē. Mēs pašas saprotam, ka mums nav iespējas tik daudz trenēties un būt tik profesionālām kā pretiniecēm. Gājām un darījām, ko varējām. Pietrūka stabilitātes.”

Vakar no treneriem labākās spēlētājas balvu pēc mača ar Baltkrieviju saņēma Terēze Hrapāne, bet citās spēlēs Itālija ar 3:0 (17, 18, 15) pārspēja Spāniju, un Beļģija ar 3:0 (19, 28, 16) apspēlēja Bosniju un Hercegovinu. Šodien mačā par 3. vietu grupā Baltkrievija ar 3:2 (17, 25, -18, -25, 7) pieveica Bosniju un Hercegovinu, bet vēlajā mačā Itālija un Beļģija šobrīd izspēlē 1. vietu grupā. Šo spēli skatīties devās visa Latvijas komanda – gan treneri, gan spēlētājas.

  • Spēļu rezultāti:
  • 31.05.       Latvija – Beļģija 0:3 (-17, -13, -12)
  • 01.06.       Latvija – Bosnija un Hercegovina 1:3 (-11, -21, 25, -12)
  • 02.06.       Latvija – Itālija 0:3 (-12, -9, -16)
  • 03.06.       Latvija – Baltkrievija 0:3 (-19, -20, -16)
  • 04.06.       Latvija – Spānija 0:3 (-8, -16, -19)

Vairāk par sieviešu izlasi lasiet šeit.