ABI LATVIJAS DUETI HĀGĀ RĪT CĪNĪSIES PAR 1. VIETU GRUPĀ

Ar uzvaru pasaules tūres posmu Hāgā uzsākuši gan pasaules ranga līderi Jānis Šmēdinš un Aleksandrs Samoilovs, gan Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža.

Šoreiz triju zvaigžņu posmā Nīderlandes ostas pilsētā Hāgā abi Latvijas dueti tika iedalīti vienā grupā. Abi uzvarēja un rīt savā starpā noskaidros, kurš ieņems 1. vietu un uzreiz iekļūs izslēgšanas spēļu 2. kārtā, bet kuram play-off turnīrs sāksies ar 1. kārtu.

Abas spēles notika vienlaikus, un pirmie ar saviem pretiniekiem galā tika pasaules ranga līderi un turnīrā ar 2. numuru izliktie Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Viņi viegli apspēlēja mājinieku juniorus Mēsu Blomu un Rubenu Penningu, kuri turnīrā izlikti ar 31. numuru, - 2:0 (13, 12). Izšķirošo punktu setu galotnēs guva Šmēdiņš. 1. setu viņš nobeidza ar rezultatīvu bloku, bet otro un visu spēli – ar sekmīgu māņu sitienu.

Viņu pretinieki noskaidrojās Mārtiņa Pļaviņa un Haralda Regžas (15.) un austriešu Kristofa Dreslera un Tomasa Kūnerta (18.) divcīņā. Pēc minimāla pārsvara seta sākumā Pļaviņš un Regža nokļuva zaudētājos ar 8:12, taču, gūstot četrus punktus pēc kārtas, rezultātu izlīdzināja. Seta otrajā pusē latvieši bija labāki, setu austriešiem beidzot ar sitienu tīklā – 21:18 Mārtiņa un Haralda labā.

2. sets bija līdzīgs līdz 12:12, kad austrieši netika galā ar Pļaviņa servēm un paši kļūdījās, atkal zaudējot četrus punktus pēc kārtas. Pļaviņa sekmīgs uzbrukums nozīmēja uzvaru ar 2:0 (18, 15) un tikšanos rīt par 1. vietu grupā ar Samoilovu un Šmēdiņu.

Latvijas sieviešu dueti šajā posmā nepiedalās.