BORISS KOLČINS TRENĒS MASKAVAS DINAMO

Maskavas Dinamo galvenā trenera amatā iecelts Latvijas junioru izlases vecākais treneris un iepriekš Latvijas izlases vecākā trenera Raimonda Vildes palīgs Boriss Kolčins.

Pēc neapmierinošajiem Maskavas Dinamo komandas startiem šīs sezonas sākumā kluba vadība lēmusi par galvenā trenera maiņu. Krievijas čempionātā ar trim uzvarām septiņās spēlēs Dinamo ieņem tikai 11. vietu, bet pēdējais piliens kluba vadības pacietības kausā bija trīs zaudējumi un pēdējā vieta Krievijas kausa pusfinālā Kemerovā (Denisa Petrova pārstāvētā Dinamo – ĻO pusfinālā Novosibirskā ar diviem zaudējumiem grupā ierindojās pēdējā – trešajā vietā). Lai uzlabotu sniegumu, Maskavas Dinamo galvenā trenera amatā iecelts Boriss Kolčins.

Kolčina kontā ir panākumi gan spēlētāja, gan trenera amatā. Kā spēlētājs Kolčins kļuva par pasaules un Eiropas junioru čempionu PSRS izlases sastāvā, kā arī uzvarēja PSRS čempionātā Radiotehniķa formā un PSRS Tautu spartakiādē Latvijas izlases rindās. Kā treneris Kolčins PSRS izlasi aizvadījis līdz 2. vietai pasaules čempionātā un trešajai – olimpiskajās spēlēs. Ar Belgorodas klubu Latvijas speciālists ir ieguvis visus augstākos titulus volejbolā. Bez vairākām uzvarām Krievijas čempionātā un Čempionu līgā 2014. gadā tika svinēta uzvara arī pasaules klubu čempionātā, bet pēdējās sezonas Kolčins pavadīja Latvijā, trenēdams valsts junioru izlasi un palīdzēdams darbā Latvijas izlasē un ASK/Kuldīga klubā Baltijas līgā.

„Tā ir veiksme,” uzaicinājumu vadīt panākumiem bagāto klubu komentēja Boriss Kolčins. „Negaidīju. Trīs gadus esmu bijis Latvijā, strādājot Kuldīgas klubā, ar Latvijas junioru un pieaugušo izlasi. Paldies Raimondam Vildem, ka izvilka mani no bedres.Tāpat esmu pateicīgs Atim Sausnītim, ka deva man iespēju, un Naurim Sokolovskim. Visiem, kas šajā man grūtajā periodā ļāva palikt volejbola apritē.”

Borisa Kolčina vārds tika pieminēts arī iespējamajā un jau sekmīgi strādājušajā tandēmā ar Avo Kēlu Latvijas izlasē. „Ar pirmo izlasi esmu gatavs strādāt jebkādā variantā. Avo lūdza, vai es nevarētu palīdzēt, un arī Latvijas Volejbola federācijai ir tāda vēlme, lai es būtu treneru korpusā. Tomēr, ja būs panākumi Dinamo, sadarbību ar klubu turpināsim. Un tad jūlijā būs jāsāk gatavoties nākamajai sezonai. Cik varēšu, tik palīdzēšu. Daudz ko noteiks sekmes klubā. Pagaidām esmu spiests atteikties no darba Latvijas junioru izlasē, taču turpmākais lielā mērā būs atkarīgs no sekmēm klubā.”

Lai Borisam Kolčinam veicas Krievijā!