PIRMĀ UZVARA, DERBIJS UN LĪDERU CĪŅA

Trijās vakardienas Baltijas līgas spēlēs vīriešiem piedalījās arī trīs Latvijas klubi. Pirmo uzvaru kluba vēsturē izcīnīja OC Limbaži/MSĢ, bet principiālajā kaimiņu duelī jēkabpilieši pieveica Daugavpils volejbolistus.

Savu pirmo uzvaru līgā debijas sezonā izcīnījusi Laura Iecelnieka vadītā OC Limbaži/MSĢ komanda. Tas notika sezonas septītajā spēlē viesos, Tallinā ar 3:1 (-18, 25, 17, 26) pārspējot TTU komandu. Kaut arī mājinieku līderis Rihards Orutars guva 24 un Jergens Vanamīsa – 11 punktus, limbažniekiem līderu loks izrādījās plašāks. Par rezultatīvāko vīru viesu rindās ar 19 punktiem kļuva Atvars Ozoliņš, pa 17 punktiem guva Jānis Jansons un Kristaps Šmits, 14 – Kristaps Platačs un 12 – Miks Podkalns.

Līdz ar šo panākumu OC Limbaži/MSĢ ar pieciem punktiem apsteidza šodienas pretiniekus un Lietuvas EMI SM Dubysa un ieņem 11. vietu 14 komandu konkurencē.

„Pēdējais sets ritēja punkts punktā, bija mums pat plus četri, taču izdomājām, ka tūlīt vinnēsim,” uz jaunības kļūdām pēc uzvaras norādīja Lauris Iecelnieks. „Kā jau pirms sezonas teicu, mēs cīnāmies par katru setu. Uzvaram vienu, cīnāmies par nākamo. Tā arī sanāca. Divreiz jau bijām spēlē uzvarējuši divus setus, bet par uzvaru pirms šodienas īpaši nedomājām. Mums raksturīgi, ka divus setus uzvaram un sākam gaidīt uzvaru. Brīdī, kad tablo rāda, ka varam uzvarēt, sākas muļķīgas jaunības kļūdas, kādu pirmajos setos nebija. Tie ir svarīgi punkti gan Latvijas pleiofiem, gan čaļiem pašapziņas celšanai, ka mēs varam. Ja sākumā būtu seši zaudējumi trijos setos, būtu daudz grūtāk motivēt turpmākajām cīņām. Tagad būs pacēlums turpmākajam darbam. Esam apmierināti. Jāturpina strādāt.”

Uz 3. vietu pēc uzvaras kaimiņu cīņā pakāpās Jēkabpils lūši. Jēkabpilieši šodien savā laukumā ar 3:1 (15, -19, 17, 13) pieveica DU. Joprojām nespēlēja Pāvels Jemeļjanovs, bet par rezultatīvāko komandā ar 17 punktiem kļuva Zigurds Adamovičs. 12 punkti Armandam Āboliņam, 11 – Ērikam Voroņko.

Divu līdz šim nezaudējušo līgas komandu spēlē un cīņā par līdera godu Baltijas līgā Saaremaa VK pārliecinoši ar 3:0 (19, 21, 16) apspēlēja Avo Kēla vadīto Parnu VK, kuras rindās Tomam Švanam 2 punkti.