“LŪŠI” BAIDA, LIMBAŽNIEKI SPIRINĀS

Credit24 Meistarlīgas spēlēs vīriešiem šodien spēlēja visas piecas Latvijas komandas. Četras no tām noskaidroja savstarpējos rēķinus, bet “lūši” tikās ar līgas vicelīderi “Parnu VK”

Rīgas 49. vidusskolā tikās divas Latvijas pēdējo desmit gadu spēcīgākās komandas “RTU/Robežsardze” un “Biolars/Jelgava”. Ļoti līdzīgā cīņā visu triju setu galotnēs labāki bija mājinieki, kas uzvarēja ar 3:0 (22, 23, 20), pēc punktiem panāca šodienas pretiniekus un turnīra tabulā apdzina tos, pakāpjoties uz 8. vietu.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 12 gūtajiem punktiem bija Gatis Garklāvs, kurš pusi no tiem sakrāja 1. setā, bet pa 11 punktiem pievienoja Antons Nazarovs un Aleksandrs Avdejevs. Viesu rindās 11 punkti Viktoram Koržeņevičam, 10 – Kārlim Paulam Levinskim, taču abiem kopā 13 kļūdas uzbrukumā.

Latvijas labākā kluba godu šosezon līgā saglabāja “Jēkabpils lūši”, kas 1. setā pārsteidza Avo Kēla trenētos pērnaviešus, uzvarot ar 25:23, taču, zaudējuši 2. setu, saplaka un piekāpās viesiem ar 1:3 (23, 20, 12, 13). Tas “Parnu VK” bija tikai sestais zaudētais sets 9 spēlēs.

Rezultatīvākie laukumā mājiniekiem bija Armands Āboliņš un Zigurds Adamovičs, kuri guva pa 8 punktiem, un Ēriks Voroņko, kurš sakrāja 7 punktus. Viesu rindās Toms Švans izcēlās ar 9 punktiem.

Savā starpā cīņu Daugavpilī aizvadīja arī DU un “OC Limbaži/MSĢ”. Laura Iecelnieka vadītā jaunatnes komanda cītīgi ķērās Daugavpils vērsim pie ragiem un uzvarēja pirmos divus setus ar 25:15 un 25:17, tomēr mājinieku komandas vecākā trenera Edgara Savicka “audzināšanas stunda” un izdarītās maiņas atspoguļojās laukumā, un mājinieki ne seta limbažniekiem vairs neatdeva – 3:2 (-15, -17, 19, 21, 12). Vienu punktu gan daugavpilieši tādejādi turnīra tabulā zaudēja (un limbažnieki ieguva).

Mājiniekiem četri volejbolisti pārsniedza 10 gūto punktu robežu – Arvīdam Ribickim 17, Raimondam Vilmanim 15, Aleksandram Nasonovam 12 un Aleksandram Samuilovam – 10 punkti. Viesiem izcils bija Atvars Ozoliņš, kurš guva 26 punktus ar uzbrukumu precizitāti 52,6 procenti, 5 punktus nopelnīdams ar bloku un punktu – ar servi. Labs palīgs viņam punktu gūšanā bija Kristaps Šmits – 15 punkti.

Pastarīšu mačā divu Igaunijas komandu cīņā “Jarvamaa VK”, divus punktus gūstot Mārtiņam Jansonam, ar 3:2 (17, 19, -23, -21, 12) apspēlēja TTU. Savukārt par sensāciju jau trešdien parūpējās Austra Štāla aizbilstamie “Selver Tallinn”, kas savā laukumā sagādāja pirmo neveiksmi čempionātā līgas debitantiem un līderiem vienā personā “Saaremaa VK” - 3:1 (22, 22, -23, 21).

Rīt no Latvijas klubiem laukumā dosies vien DU, kas pulksten 17:00 uzņems “Parnu VK”. Šo spēli būs iespējams skatīt tiešraidē interneta portālā TVNET (http://www.tvnet.lv/sports/volejbols/685247)