IGAUŅIEM ZAUDĒTS, LIETUVIEŠI UZVARĒTI

“Credit24” meistarlīgā volejbolā sestdien DU un “Jēkabpils lūši” piedalījās piecu setu trilleros, viesos zaudējot attiecīgi “Jarvamaa” un “Selver Tallinn”, bet savā laukumā pār abiem Lietuvas klubiem uzvaras izcīnīja “RTU/Robežsardze” un “Biolars/Jelgava”.

Sestdien “Credit24” meistarlīgā uz starta izgāja četras Latvijas komandas. Visās četrās spēlēs uzvarēja mājinieki.

Rīgas 49. vidusskolā divu turnīra kaimiņu duelī “RTU/Robežsardze” droši vien bija gaidījusi sīvāku pretestību no viesiem, “Raseiniai Norvelita” volejbolistiem. Rīdzinieki svinēja uzvaru trijos setos – 3:0 (21, 19, 17). Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Gatis Garklāvs ar 19 un Aleksandrs Avdejevs ar 18 punktiem, bet labi palīgi punktu gūšanā bija Andis Cimoška un Māris Lancmanis, kas guva pa 8 punktiem.

Vienu setu ilgāk laukumā Zemgales Olimpiskajā centrā bija spiesti uzturēties “Biolars/Jelgava” volejbolisti, kas pēc uzvaras pirmajā setā ar 25:21 otrajā ar tādu pašu rezultātu zaudēja Šauļu “EMI SM Dubysa”. Vairāk iespējas uzvarēt kaut setu mājinieki nedeva – 3:0 (21, -21, 22, 16). 25 punktus guva Kārlis Pauls Levinskis, bet vēl četri volejbolisti savāca vismaz 10 punktus – Kārlis Volodins 11, bet Viktors Koržeņevičs, Aivis Āboliņš un Gatis Slavēns – pa 10 punktiem.

Par trilleriem viesos parūpējās abas komandas no Latvijas austrumiem – DU un “Jēkabpils lūši”. DU izdevās vinnēt pirmos divus setus (25:18, 25:20), taču vairāk mājinieki nedeva. Nervu spēlē 4. setā pārāki bija “Jarvamaa” volejbolisti, un, kaut arī Mārtiņš Jansons viņu rindās šoreiz palika bez gūtajiem punktiem, mājinieki uzvarēja arī visā spēlē ar 3:2 (-18, -20, 21, 27, 8). Viesiem 20 punkti Aleksandram Nasonovam, 18 – Aleksandram Samuilovam, pa 10 – Arvīdam Ribickim un Raimondam Vilmanim.

“Jēkabpils lūši” pārsteidza Austra Štāla diriģēto Tallinas “Selver” un pēc vienos vārtos zaudēta 1. seta nākamos divus uzvarēja ar vienādu rezultātu 25:22. Vairāk par punktu šajā spēlē turnīra tabulai “lūšiem” paņemt neizdevās – 2:3 (-14, 22, 22, -15, - 11). Līdera lomu uzbrukumā Pāvela Jemeļjanova prombūtnes laikā uzņēmies Armands Āboliņš, kurš sakrāja 22 punktus. 13 punktus pievienoja Zigurds Adamovičs, pa 11 – Rihards Puķītis un Ēriks Voroņko.

Jau 19. novembrī nākamās spēles, abām Latvijas komandām gan Latvijā, gan Igaunijā samainoties ar pretiniekiem.