DIVI TRILLERI UN DIVAS “PARASTAS UZVARAS”

“Credit24” meistarlīgā volejbolā vakar DU un “Biolars/Jelgava” parūpējās par divām piecu setu garām izrādēm, bet “RTU/Robežsardze” un “Jēkabpils lūši” ar saviem pretiniekiem tika galā ātrāk par maksimālo piecu setu programmu.

Vakardiena Latvijas komandām “Credit24” meistarlīgā bija veiksmīga. Punktus turnīra tabulā dabūja visas četras spēlējušās komandas, bet pie uzvaras tika trīs no tām.

Rīgas 49. vidusskolā “RTU/Robežsardze” volejbolistiem panākums devās rokās krietni grūtāk nekā dienu iepriekš. Lai arī otra Lietuvas komanda Šauļu “EMI SM Dubysa” ir no turnīra tabulas lejasgala, tā izrādījās par vienu setu cietāks rieksts nekā dienu iepriekš Raseiņu “Norvelita”. Noteikti mača gaitu ietekmēja arī pirmā tempa uzbrucēja Antona Nazarova savainojums, un viņa vietā laukumā devās Oļegs Holodņuks. Lielākās galvassāpes rīdziniekiem gan sagādāja viesu komandas otrais numurs, Latvijas pludmales volejbola aprindās labi pazīstamais Arns Rumševičus ar savām gremdservēm, pateicoties kurām viesi svinēja uzvaru otrajā setā. Tomēr visā spēlē panākumu ar 3:1 (21, -20, 21, 20) svinēja rīdzinieki. Uzbrukumā ar 25 gūtajiem punktiem (trīs – ar servi un divi – ar bloku) izcēlās Aleksandrs Avdejevs, 15 punkti Gatim Garklāvam, 13 – Mārim Lancmanim.

Vēl vienu trīs punktu uzvaru viesos svinēja “Jēkabpils lūši”, kas ar 3:0 (19, 17, 19) apspēlēja “Jarvamaa” volejbolistus.

Pēc dažāda scenārija ritēja cīņas Jelgavā un Tallinā, taču abas beidzās ar piekto setu. “Biolars/Jelgava” divu turnīra tabulas kaimiņu mačā divreiz seta galotnē zaudēja Raseiņu “Norvelita”, tad divus setus uzvarēja, bet piektajā setā atkal visu izšķīra galotne, kurā pēc Viktora Koržeņeviča uzbrukuma varēja līksmot jelgavnieki – 3:2 (-27, -23, 19, 21, 19). Koržeņevičs ar 21 punktu bija rezultatīvākais Jelgavas komandā, 20 punktus pievienoja uz maiņu laukumā nākušais Vitālijs Cinne, bet 17 – Kārlis Pauls Levinskis.

Tallinā Austra Štāla trenētā “Selver Tallinn” jau otro dienu pēc kārtas aizvadīja piecu setu cīņu. Tāpat kā dienu iepriekš pret “lūšiem” arī šoreiz pret “Daugavpils Universitāti” mājinieki pārliecinoši uzvarēja 1. setā – 25:15, pēc tam bez lieliem pārdzīvojumiem nokārtoja uzvaru arī 2. setā (25:21) un tāpat kā dienu iepriekš... apstājās. Ar cīņassparu daugavpilieši bija pārāki divās seta galotnē, nodrošinot vismaz vienu punktu turnīra tabulā, taču, jūtot, ka uzvaras kuģis sāk grimt, 5. setā Štāla aizbilstamie vaļības vairs neatļāvās, svinot panākumu ar 3:2 (15, 21, -28, -23, 8). Tas ļāva “Selver” pakāpties uz trešo ailīti turnīra tabulā. Lielā mērā par Tallinā izcīnīto punktu daugavpilieši var pateikties Aleksandram Samuilovam, ar kuru tallinieši aizsardzībā galā tā arī netika, - 26 punkti (trīs no tiem ar netveramām servēm) un izcila uzbrukumu efektivitāte – 63,9 procenti rezultatīvu uzbrukumu. Pa 11 punktiem Deividam Ževnerovičam un Aleksandram Nasonovam, bet 9 punktus pievienoja Raimonds Vilmanis.

Nākamā spēle Latvijas klubiem 30. novembrī, kad viesizrādēs uz Paidi pie vietējā “Jarvamaa” dosies “OC Limbaži/MSĢ”. Tomēr bez volejbola līdz novembra beigām nebūs jādzīvo. Jau rīt pirmā Latvijas kausa pusfinālspēle, kurā Jēkabpils sporta namā pulksten 20:30 “Jēkabpils lūši” uzņems “Biolars/Jelgavu”. Trešdien, 22. novembrī, pulksten 19:00, Daugavpils BJSS sporta zālē otrā pusfinālā DU tiksies ar “RTU/Robežsardzi”. Finālā iekļūs labākās komandas divu spēļu summā. Neizšķirta vinnētajos un zaudētajos setos gadījumā tiks spēlēts tā sauktais zelta sets.