FINĀLISTIEM PIEVIENOJAS “JĒKABPILS LŪŠI”, SK “BABĪTE” UN MSĢ

Latvijas kausa īpašnieki “Jēkabpils lūši” iekļuvuši Latvijas kausa finālā, kur spēlēs ar “RTU/Robežsardzi”, bet sieviešu finālā tiksies MSĢ ar SK “Babīte”.

Trešdien formalitātes jau 1. setā nokārtoja “Jēkabpils lūši”, kas Latvijas kausa pusfinālā Zemgales Olimpiskajā centrā 1. setu uzvarēja ar 25:14 un pēc panākuma trijos setos pirmajā spēlē savā laukumā nodrošināja dalību finālā. Plaši variējot ar sastāvu gan “Biolars/Jelgavai”, gan “Jēkabpils lūšiem”, arī visā spēlē ar 3:1 (14, -20, 25, 18) pārāki izrādījās viesi. Divu maču summā uzvara ar 6:1 un iekļūšana finālā, kurā 16. decembrī sporta namā “Daugava” aizstāvēs titulu tāpat kā pirms gada cīņā ar “RTU/Robežsardzi”.

Jēkabpiliešiem rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Armands Āboliņš, bet jelgavniekiem 11 punkti Mārcim Jirgensonam, kurš šoreiz spēlēja kā uzbrucējs.

“Baidos samelot, taču liekas, ka otrajā tehniskajā pārtraukumā pirmajā setā devāmies, esot vadībā ar 16:14,” par setu, kurš izrādījās izšķirošais sērijā, stāsta “lūšu” vecākais treneris Mārcis Obrumans. “Pēc tam sāka servēt Armands un “lika laukumā akmeņus”, pieķērām blociņā, un vairāk punktus setā pretinieki tā arī nedabūja.

Kopumā gaidījām, ka sērija būs sīvāka. Tomēr šaubu par uzvaru nebija, jo arī “Credit24” meistarlīgā pēdējās spēles esam aizvadījuši ļoti labi. Bijām labāki ar kopējo spēli, kamēr pretinieki eksperimentēja, meklējot savu spēli. Šodien, piemēram, cēla Jevgeņijs Vjatkins. Saka, ka katrs spēlē tik labi, kā to ļauj pretinieks, un mēs jelgavniekiem īsti spēlēt neļāvām.”

Vairāk par Latvijas kausa izcīņu vīriešiem lasiet šeit:

http://www.volejbols.lv/klasiskais-volejbols/viriesi/latvijas-kauss

Latvijas kausa pusfināli sievietēm trešdien pēc uzvarām viesos abās pusfinālsērijās varēja likties kā formalitāte. Vienā spēlē tā arī notika, jo savā zālē SK “Babīte” pēc uzvaras trijos setos dienu iepriekš ar panākumu 1. setā (25:10) apzīmogoja iekļūšanu finālā. Spēles turpinājumā mājinieces variēja sastāvu, arī RVS komandā spēlētājas tika pamainītas, un “Babīte” svinēja uzvaru arī visā spēlē ar 3:1 (10, 22, -21, 15).

“Mums tomēr ir lielāka pieredze, bet pretinieces, iespējams, bija psiholoģiski pārdegušas, tādas kā nobijušās,” ar pirmo pusfinālspēli sāka SK “Babīte” vecākais treneris Artūrs Tinte. “Pirmā spēle bija līdzīga, tomēr jaunās volejbolistes vēl nevar nospēlēt daudzveidīgi. Gaidījām slīpos sitienus un tos pieķērām blokā. Agresīvi servējām, un pa visu spēli laikam vienu reizi pretiniecēm izdevās uzbrukums pirmajā tempā.

Šodien viņas bija vēl miegainākas un tik spēcīgi neservēja kā vakar, kad ar savām servēm mums sagādāja lielas problēmas. Palīdzēja arī mājas zāle, un pirmo setu uzvarējām pārliecinoši. Mums pirmais sets bija ļoti svarīgs, bijām pilnībā mobilizējušies tam, bet pretiniecēs degsmi neredzēju.”

Jautāts par finālu, treneris ir piesardzīgs: “Pārsteigumi jau ir bijuši – pirmajā kārtā RVS, tagad – MSĢ. Būs interesanti. Otrdien spēlēsim savstarpējo spēli Murjāņos, kas būs kā mazais fināls. Šosezon pretinieces vēl neesmu redzējis. Tad jau mūsu komandas spēlētājas ir zināmākas.”

Tomēr par lielāko pārsteigumu trešdien parūpējās Ilmāra Pūliņa vadītā MSĢ komanda, kas pēc zaudējuma savā laukumā ar 1:3 dienu vēlāk RSU sporta zālē ar 3:0 (22, 19, 27) pārspēja RSU/MVS un iekļuva finālā, divu spēļu summā uzvarot ar 4:3.

Vairāk par Latvijas kausa izcīņu sievietēm lasiet šeit:

http://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/sievietes/latvijas-kauss2017