LATVIJAS KAUSU NOSARGĀ SK “BABĪTE” UN “JĒKABPILS LŪŠI”

Vakar Sporta namā “Daugava” Latvijas kausu savā īpašumā paturēja tā pašreizējie īpašnieki SK “Babīte” volejbolistes un “Jēkabpils lūšu” vīriešu komanda.

Pirmās laukumā noskaidrot uzvarētāju devās sievietes, un ar labu Rūtas Lindes servi vadībā izvirzījās MSĢ. Seta vidū Babītes volejbolistes pārņēma vadību un ar Ievas Teteres sitienu pabeidza setu savā labā – 25:20.

2. setā noteikumus jau diktēja Ilmāra Pūliņa vadītās murjānietes, kas par spīti Lindes savainojumam (viņu nomainīja Inga Ikauniece) revanšējās ar 25:20.

Lielā mērā spēles likteni izšķīra 3. sets, kurā ar 19:15 un 22:19 vadībā bija MSĢ, taču galotnē labākas bija kausa glabātājas Babītes volejbolistes – 27:25.

Arī ceturtajā setā viss izšķīrās galotnē, kurā laimīgu uzvaru ar 28:26 un visā spēlē ar 3:1 (20, -20, 25, 26) svinēja SK “Babīte”, nosargājot kausu savā īpašumā.

“Man motivācija netrūka, lai kausu atstātu savā īpašumā, bet dažām meitenēm bija grūti noskaņoties cīņai,” pēc mača teica uzvarētāju komandas vecākais treneris Artūrs Tinte. “Varbūt tas bija tāpēc, ka iepriekšējā savstarpējā spēlē Nacionālās līgas čempionātā mēs pretinieces samērā viegli uzvarējām, kaut arī mačs ilga piecus setus. Tagad Murjāņi bija pastiprinājušies ar divām Daugavpils spēlētājām. Un, kad bijām uzvarējuši pirmo setu, atslābinājāmies, jo likās, ka tie pārējie paši atnāks. Tomēr abus pēdējos setus vinnējām ar raksturu, pierādot, ka varam arī cīnīties. Raksturs, meistarība un veiksme – viss kopā bija labu par mums, jo muļķīgas kļūdas bija abām komandām. Tāpēc arī veiksmei bija sava loma. Nevienu savā komandā negribu izcelt, jo uzvarējām tieši kā komanda. Volejbols taču ir komandu sporta veids. Jāuzslavē arī pretinieku komanda, kura aizsardzībā vilka ārā tādas bumbas, kurām bija jākrīt laukumā. Domāju, ka arī skatītājiem bija interesanti skatīties.”

Par labāko savā komandā, kā arī Latvijas kausa finālā tika atzīta MSĢ spēlētāja Elza Smilškalne, bet SK “Babītes” rindās labākā šajā mačā bija Sanda Ragozina.

Vairāk par Latvijas kausa izcīņu sievietēm lasiet šeit:

Vīriešiem tāpat kā pirms gada izšķirošajā spēlē tikās RTU/”Robežsardzes” un “Jēkabpils lūšu” komandas. Pirms gada nedaudz negaidīti uzvarēja “lūši”, taču šogad jau tieši viņi bija fināla favorīti. Gan “Credit24” meistarlīgā jēkabpilieši turnīra tabulā ir augstāk, gan arī divreiz šosezon rīdzinieki jau bija apspēlēti.

1. sets bija līdzīgs no sākuma līdz beigām, tomēr pēc 22:22 svaru kausus “lūšu” labā nosvēra Armanda Āboliņa serve, ar kuru galā netika Māris Lancmanis, bet punktu setam pielika Ēriks Voroņko – 25:23 kausa īpašnieku labā.

2. seta sākumā rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 1:0 un 3:1, taču drīz vien Raimondam Vildem jau bija jāizmanto abi pusminūtes pārtraukumi, lai cīņas gaitu pavirzītu pretējā virzienā. Vēlāk laukumā Lancmaņa vietā tika laists tumšais zirdziņš Aivars Siļutins, bet 3. setā pēc 14:8 jēkabpiliešu labā Vladimiru Visocki nomainīja Raimonds Liniņš. Pēc tam laukumā “studentiem” pabija arī Andrejs Zavorotnijs, taču nekas nelīdzēja, un tāpat kā 1. setam punktu spēlei ar otro mačbumbu pielika Voroņko - “Jēkabpils lūšu” uzvara ar 3:0 (23, 19, 16).

uzvarētājiem ļoti līdzīgi sadalījās punktu guvums līderiem – Voroņko – 15, Rihardam Puķītim – 14 un Āboliņam – 13 punkti, kamēr RTU/”Robežsardzei” 14 punkti Gata Garklāva kontā.

“Šogad psiholoģiski bija grūtāk, bet rezultāts liecina par vieglāku uzvaru,” pirms gaisā mešanas paspēja pateikt jēkabpiliešu vecākais treneris Mārcis Obrumans. “Pagājušogad gājām laukumā ar bijību, bet šogad – ar vēsu galvu un karstu sirdi. Šobrīd esam labāki. Laika svinēt mums nav, jo jau trešdien ir atbildīga spēle pret OC Limbaži/MSĢ.”

Par labāko rīdzinieku komandā tika atzīts Vladimirs Visockis, bet jēkabpiliešiem par tādu kļuva komandas kapteinis Rihards Puķītis, kurš kļuva arī par fināla vērtīgāko spēlētāju.