“ZELTA SETĀ” UZVAR SAUŠS UN BUIVIDS

Nākamajā kārtā Eiropas kausos iekļuvusi Romāna Sauša un Edvarta Buivida pārstāvētā “SWD powervolleys Dueren”, kā arī Avo Kēla vadītā un Toma Švana pārstāvētā “Parnu VK” komanda, bet otrais zaudējums Čempionu līgā Borisa Kolčina trenētajam Maskavas “Dinamo”.

Čempionu līgā otro spēli viesos zaudēja Borisa Kolčina trenētā Maskavas “Dinamo”, kas ar 2:3 (22, 19, -22, -22, -11) piekāpās “CHAUMONT VB 52 Haute Marne”.

EVK kausā Uģa Krastiņa vadītā “Barkom-Kažaņi” pēc neveiksmes savā laukumā trijos setos piekāpās Novisadas “Vojvodina MS Seme” no Serbijas arī izbraukumā – 1:3 (-22, 22, -30, -16) un izstājās no turnīra.

Laimīgu uzvaru svinēja un astotdaļfinālā iekļuva Vācijas “SWD powervolleys Dueren”, kas pēc triju setu panākuma savā laukumā viesos Groningenā (Nīderlande) ar 1:3 (-18, 16, -23, -22) piekāpās vietējam “Abiant” un bija spiesti spēlēt tā saukto zelta setu, kurā laime uzsmaidīja dīreniešiem – 15:13. Romāns Saušs sakrāja 10 punktus, bet Edvarts Buivids punktus neguva.

Savukārt EVK Izaicinājuma kausā astotdaļfinālam kvalificējusies vien Avo Kēla vadītā “Parnu VK”, kas pēc uzvaras viesos arī savā laukumā pārspēja Kipras “Pafiakos Pafos” - 3:0 (19, 23, 17). Toms Švans spēlēja tikai 3. setā, gūstot 1 punktu.

Dramatiski izvērtās cīņa starp Hermana Egleskalna pārstāvēto “Tours Volley Ball” un Pireju “Olympiacos”. Pēc zaudējuma viesos trijos setos savā laukumā Tūras volejbolisti bija labāki ar 3:0 (22, 21, 20). lai noskaidrotu uzvarētāju divu spēļu summā, bija jāspēlē tā sauktais zelta sets, kurā pārāki ar 15:11 bija viesi... Egleskalns ar 25 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Divi no punktiem gūti ar servi, viens – ar bloku, bet uzbrukts ar teicamu 63 procentu efektivitāti.

Neveiksme arī Matīsa Gabdulļina pārstāvētajai “Union Raiffeisen Waldviertel” no Austrijas, kas pēc zaudējuma savā laukumā arī viesos Šveices “Biogas Volley Naefels” zaudēja četros setos – 1:3 (-15, 20, -17, -24). Ar 16 gūtajiem punktiem Gabdulļins bija rezultatīvākais Austrijas kluba rindās.

Pēc zaudējuma četros setos izbraukumā Baku “Lokomotīvei” Aleksandra Kudrjašova pārstāvētā “Fonte Bastardo Azores” savās sienās ar 3:0 (13, 20, 13) apspēlēja pretiniekus un arī nonāca līdz “zelta” setam, kurā pārāki ar 25:23 bija Baku volejbolisti. Kudrjašovs ar 17 punktiem (5 netveramas serves!) dalīja spēles otra rezultatīvākā volejbolista titulu.