LATVIJAS U-18 PUIŠU IZLASE SPER PIRMO SOLI FINĀLTURNĪRA VIRZIENĀ

Gunta Atara vadītā Latvijas U-18 puišu izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Grieķijā uzsākusi ar 3:0 (19, 26, 22) uzvaru pār Spāniju.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtu uzsākusi ar nepavisam ne vieglu panākumu pār Spāniju, par ko varētu spriest pēc uzvaras trijos setos – 3:0 (19, 26, 22). Visu setu sākumā ar 3–4 punktu pārsvaru vadībā izvirzījās spāņi, taču setu galotnē pārāki bija Latvijas jaunie volejbolisti. Otrajā setā divas setbumbas bija arī spāņiem.

Matīss Petjukēvičs uzvarā ieguldīja 24 punktus, pa četriem ar servi un bloku, 16 punktus pievienoja Patriks Pinka un 12 – Kristers Dardzāns. Antoni Piriss Diskafre spāņiem bija vienīgais, kurš pārsniedza 10 gūto punktu robežu (12 p.).

„Gaidījām, ka Matīss būs komandas līderis, un viņš to apliecināja,” par Petjukēviča lomu komandā piekrita valstsvienības galvenais treneris Guntis Atars. „Tomēr visa komanda nospēlēja stabili, bez kritumiem. Galvenos uzbrukuma virzienus noķērām. Arī pārējās iestrādes nostrādāja. Puiši cīnījās un nevienu brīdi nenolaida rokas.

Noskatījāmies arī abu nākamo pretinieku cīņu. Portugāļi, kas bija tumšie zirdziņi, zaudēja (0:3 (-15, -21, -16). – LVF Preses dienests). Tomēr 1. setā viņi līdz 10 punktiem smuki pretojās un pierādīja, ka nekādi peramie zēni nav. Kā jau dienvidnieki, portugāļi ir azartiski puiši, un grieķi arī acīmredzot nebija redzējuši pretinieku spēles. Tomēr drīz viņi aizvēra ciet galvenos portugāļu uzbrukuma sitienus un svinēja pārliecinošu uzvaru.

Rīt jāspēlē ar grieķiem, kuriem ir tehnisks diagonālais spēlētājs un labas pusītes. Līdzīga komanda mums, varbūt pirmajā tempā mums [Renārs Pauls] Jansons ir labāks. Grieķiem diagonālei un vienai pusītei ir labas serves. Pusīte servē labus planierus, bet diagonālais spēlētājs – gremdserves, turklāt gan pa pirmo, gan piekto zonu. Jebkurā gadījumā rīt iesim laukumā pēc uzvaras. Kā būs, to redzēsim.” Spēli tiešraidē varēs vērot: http://www.laola1.tv/en-int/livestream/lettland-griechenland-lde