PELHRIMOVĀ PUSFINĀLĀ IEKĻŪST PĻAVIŅŠ/TOČS UN GRAUDIŅA/KRAVČENOKA

Eiropas tūres „Masters” posmā Čehijas pilsētiņā Pelhrimovā šodien pusfinālā iekļuva divi Latvijas pludmales volejbolistu pāri, bet Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā atdūrās pret... Mārtiņa Pļaviņa un Edgara Toča „mūri„.

Kā pirmie sacensības šodien beidza turnīra trešais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kurus izloze play-off turnīra fāzes 1. kārtā bija savedusi kopā ar tautiešiem un iepriekšējās nedēļas pasaules tūres 4 zvaigžņu posma uzvarētājiem Hāgā Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru Toču. Tāpēc prognozēt favorītus šajā spēlē bija grūti. Spēle to apliecināja, pasaules rangā zemākesošajiem Mārtiņam un Edgaram svinot panākumu divās nervus kutinošās seta galotnēs ar 2:0 (20, 27). Līdz ar to turnīrā Jānis ar Sašu finišēja dalītā 9. vietā, no Pelhrimovas mājās pārvedot 200 pasaules ranga punktus un 750 eiro prēmiju.

Savukārt Mārtiņam Pļaviņam dažādos virknējumos tā bija pirmā uzvara karjerā pasaules un Eiropas tūres ietvaros pār Samoilovu un Šmēdiņu, un viņš kopā ar Edgaru neapstājās pie sasniegtā. Turnīrā ar 7. numuru izliktie Pļaviņš un Točs mačā pret mājiniekiem Ondreju Perusiču un Davidu Šveineru pirmajā setā pārliecinoši vadībā bija jau no seta sākuma, bet otrajā savu pārākumu pierādīja seta galotnē, uzvarot spēli ar 2:0 (16, 21) un iekļūstot pusfinālā otro nedēļu pēc kārtas! Tajā rīt gaida cīņa ar turnīra galvenajiem favorītiem poļiem Pjotru Kantoru un Bartošu Lošjaku, kurus ar 2:0 (14, 12) izdevās sagraut Hāgas turnīra finālā. Pelhrimovā Polijas pludmales volejbolisti pagaidām ir svinējuši trīs uzvaras.

Pusfinālā iekļuva arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka (12.), kurām pēc nedaudz vieglākas uzvaras pār somietēm Nīnu Ahtiainenu un Rīku Lehtonenu (6.) ar 2:0 (18, 18) sekoja mačs ar turnīra otro duetu šveicietēm Ninu Bečartu un Tanju Hīberli.

1. setā pēc 4:0 latvietēm nepadevās seta otrā puse, un šveicietēm izdevās uzvarēt ar 21:19. Otrais sets sākās tikpat graujoši – 6:1 latviešu labā. Šoreiz vienos vārtos ritēja viss sets – 21:10.Izšķirīgais sets līdzīgi ritēja līdz 3:3. Latvietes guva piecus punktus pēc kārtas, būtībā izšķirot spēles uzvarētāju – 2:1 (-19, 10, 8). Rīt pusfinālā revanša cīņa ar vācietēm Sandru Itlingeri un Kimu Bērensu (8.), kurām zaudējot Hāgā, latvietēm nācās izstāties no turnīra.