LATVIJAS KAUSU IEGŪST SK BABĪTE UN JĒKABPILS LŪŠI

Par Latvijas kausa ieguvējiem kļuvuši SK Babīte un SK Jēkabpils Lūši volejbolisti.

Uzvarētāji tika noskaidroti Sporta namā Daugava, kur vispirms SK Babīte apspēlēja sestdienas pārsteiguma autores RSU/MVS volejbolistes – 3:0 (27:25, 25:7, 25:18). Pirmajā setā ar 24:22 priekšā bija RSU/MVS, taču uzvaru setā izcīnīja Babītes pārstāves, kuras panākumu turpināja arī divos nākamajos setos, iegūstot Latvijas kausu sieviešu konkurencē pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma. Uzvarētāju rindās ar rezultativitāti izcēlās Elīna Tetere.

“Vēl īsti nevaru aptvert notikušo, bet sajūtas ir labas. Meitenes arī ir priecīgas, un tas ir galvenais,” apmierināts ar divās dienās paveikto bija uzvarētāju komandas treneris Artūrs Tinte. “Nospēlējām kā komanda. Meitenes viena otru atbalstīja pat tad, ja kas nesanāca. Pusfināla pretiniecēm Daugavpilī bijām zaudējuši, izlaižot uzvaru no rokām. Tas deva papildu motivāciju uzvarēt un revanšēties. Labi bija arī tas, ka palikām uz otru pusfinālu un redzējām, ka arī RSU/MVS spēlē ļoti labi. Tas palīdzēja neatslābināties, bet nedēļas nogales mači parādīja, ka nav tas sieviešu volejbols nemaz tik slikts, kā stāsta. Visas spēles bija skaistas, un patīkami, ka pēc ilgāka pārtraukuma izcīnīto Latvijas kausu esam ieguvuši tieši mēs. Tas vispār ir mūsu pirmais kauss, jo līdz šim esam spēlējuši tikai par trešo vietu. Iespējams, ka savu lomu nospēlēja arī pieredze, kuras mums bija vairāk.”

Pēc tam pārpildītajā sporta namā tika pasniegts saldais ēdiens piecu setu garumā, kurā nedaudz veiksmīgāki bija Jēkabpils lūši, ar 3:2 (12:25, 25:16, 31:29, 20:25, 15:11) pieveicot RTU/Robežsardze volejbolistus un izcīnot pagaidām nozīmīgāko panākumu kluba vēsturē. “Pirmajā setā, kad mums nekas neizdevās, iekšā man viss vārījās, pulss bija augsts, bet centos to neizrādīt,” pēc laimīgajām mača beigām stāstīja uzvarētāju treneris Mārcis Obrumans. “Jau sildoties likās, ka jaunākie čaļi ir tādi stresaini.

Pirmajā setā netikām pāri mandrāžai, un RTU/Robežsardze labi uzservēja. Man vajadzēja komandai nodot vēsti, ka uzvar nevis tā komanda, kura svin panākumu vienā setā, bet tā, kas uzvar trijos. Mums bija jātiek tam pāri, kaut gan cerēju, ka tas pāries jau pirmā seta vidū. Svarīgi, ka pēc pirmā seta spējām cīņu līdzsvarot.

Pašam liekas, ka panākumu atslēga bija tajā, ka labi nospēlējām aizsardzībā, jo RTU/Robežsardzes bloks mums sagādāja lielas problēmas. Ko varējām, aizsardzībā pacēlām un pārvērtām punktos. Setos, kuros uzvarējām, mazāk kļūdījāmies servēs. Servējām ne tik agresīvi, bet galvenais bija dabūt serves laukumā. Tas ir mūsu nozīmīgākais tituls, kaut arī jebkura balva jebkurā līgā ir svarīga.”

Spēļu fotogalerija: www.facebook.com/volejbolslv

Latvijas volejbola federācijas sadarbības partneri: Latvijas sporta federāciju padome, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas komandu sporta spēļu asociācija, Izglītības un zinātnes minisrija.

Latvijas volejbola federāciju atbalsta: AS LPB, Sia Amserv Motors, AS Latvijas Gāze, AS Baltijas tranzīta serviss, viesnīcu tīkls Mercure, Sia Sporta Punkts Latvija, Sia Sporta Halle (Molten), Sia Multisports (Mikasa)