SVĒTDIEN NOSKAIDROS LATVIJAS KAUSA IEGUVĒJUS

11. decembrī Sporta namā Daugava taps zināmi šā gada Latvijas kausa ieguvēji volejbolā.

Vīriešiem šoreiz tas notiek pēc citas formulas, bet sievietēm kausa izcīņa ir sarīkota pēc ilgāka laika. Vīriešiem kauss šogad tiek izcīnīts pēc nedaudz atšķirīgas formulas. Vairākus gadus par kausa ieguvēju kļuvusi komanda, kura vispirms sestdien uzvar pusfinālā, bet svētdien – finālā. Šogad uzvarētāji pusfinālā tika noskaidroti divu spēļu summā, nonākot pat līdz tā sauktajam zelta setam. Tāpēc nedēļas nogalē notiks tikai viena spēle, kurā pulksten 16:00 tiksies Jēkabpils Lūši un RTU/Robežsardze. Jēkabpilieši divu maču summā ar 5:3 pārspēja nu jau bijušos kausa ieguvējus Biolars/Jelgava volejbolistus, bet rīdzinieki pēc 3:0 uzvaras viesos un tāda paša zaudējuma savā laukumā finālā iekļuva vien pēc uzvaras zelta setā – 25:23. Gan pēc snieguma kausa izcīņas pusfinālā, gan pēc Baltijas līgas turnīra tabulas favorītu lomā iejūtas jēkabpilieši, bet rīdzinieki pakāpeniski uzlabo sniegumu.

“Vēl ir palikuši trīs treniņi līdz finālam,” ceturtdien pusdienas laikā gatavošanos apkopoja Jēkabpils lūšu treneris Mārcis Obrumans. “Esam gatavi cīņai, bet vēl ir lietas, ko pieslīpēt. Tāpat visi spēlētāji nav pilnīgi veseli. Esmu analizējis rīdzinieku spēļu video, bet puišiem ar to pārāk galvu piebāzt negribu.” Uz repliku, ka viņa komanda skaitās favorīte svētdienas cīņā, Obrumans atjoko, ka “to saka žurnālisti, pamatojoties ar Baltijas līgas turnīra tabulu. Runas nāksies pierādīt uz laukuma.”

 

“Vislielākās bažas rada libero trauma, jo vēl nav zināms, vai Siļutins varēs spēlēt,” vieglas dienas nav arī RTU/Robežsardzes trenerim Raimondam Vildem. “Mūs nesauc par favorītiem, bet finālā nav favorītu. Finālā var notikt viss, un izredzes ir 50 pret 50. Daugavā mēs netrenējamies, tomēr mājas spēles mēs tur aizvadām. Zālei ir savas īpatnības, un vismaz pie tām mums nebūs jāpierod, taču īsti par mājas zāli man to nosaukt arī negribētos.”

Finālspēli tiešraidē translēs LTV7.

Pēc ilgāka laika notiks arī Latvijas kausa izcīņa sievietēm, kuras turnīru izspēlēs pēc iepriekšējos gados vīriešiem ierastās sistēmas, sestdien turpat Sporta namā Daugava aizvadot pusfinālus, bet svētdien – cīņu par kausu. Pusfināla pāri tika noteikti pēc rezultātiem Baltijas līgā, un tie noteica, ka sestdien, pulksten 17:30, spēkus samēros VK miLATss un SK Babīte, bet divas stundas vēlāk – Jelgava/LU eksaminēs RSU/MVS vienību. Abu pāru uzvarētājas tiksies savā starpā svētdien, pulksten 13:30. Spēles tiešraide būs vērojama kanālā Sportacentrs.com TV.

Pirms pieaugošo kausa izcīņas gan sestdien, gan svētdien Daugavas sporta namā un Rīgas 21.vidusskolas sporta zālē tiks aizvadītas arī Latvijas Kausa finālspēles juniešiem U19 vecuma grupā. Pusfinālos savā starpā tiksies:

meitenēm: Rīgas Volejbola skola (tr. N.Deveikusa) - Kuldīgas NSS (tr. A.Megne)

Daugavpils BJSS (tr. Ž.Zaņegina) - Daugavpils BJSS (tr.O.Teivāne)

zēniem:

Jēkabpils SS (tr. M.Obrumans, R.Obrumans) - Kuldigas NSS (tr.Z.Milzarājs, J.Jerumanis)

Cēsu PSS/Siguldas VĢ (tr. Ģ.Mārtiņsons, M.Krams) - Daugavpils BJSS (tr. E.Savickis)

Spēļu kalendārs atrodams šeit.