LATVIJAS JAUNIEŠIEM ZAUDĒJUMI PIRMAJĀ SACENSĪBU DIENĀ

Šodien sākušās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles Jauniešu zēnu izlasēm un Jauniešu meiteņu izlasēm.

Latvijas Jauniešu zēnu izlase (treneri – Jānis Bomiņš, Aivars Liniņš) šodien ar 2-3 (-21;21;20;-18;-10) piekāpās Norvēģijas izlasei.

Latvijas izlases treneris Jānis Bomiņš cer, ka komanda turpmākajās spēlēs uzlabos servju uzņemšanu: „Galvenais zaudējuma iemesls ir kļūdas servju uzņemšanā. Bijām 2-1 pa setiem vadībā, ceturto setu iesākām ar 1-7, līdz ar to bija grūti atspēlēties.”

Norvēģijas izlases galvenais treneris Haruya Indo gandarīts ar rezultātu: „Esmu ļoti gandarīts ar rezultātu, jo šī ir pirmā mūsu starptautiskā uzvara. Vēl nekad nebijām tikuši otrajā kvalifikācijas kārtā, kur nu vēl uzvarējuši.”

Labākais spēlētājs šajā spēlē ar 17 gūtiem punktiem bija Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs Aleksandrs Avdējevs. Matīsam Senkānam 13, Vladam Smirnovam 10 gūti punkti. statistika

Latvijas Jauniešu zēnu izlases mērķis ir iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas šā gada aprīlī notiks Bosnijā un Serbijā. Finālturnīrā iekļūs divas labākās komandas no katras grupas.

Latvijas izlases sastāvs šim turnīram: 2.tempa uzbrucēji – Māris Lancmanis, Matīss Senkāns, Sandis Čauns, Aleksandrs Avdējevs; 1.tempa uzbrucēji – Vlads Smirnovs, Klements Aleksāns, Artūrs Beiša; Cēlāji – Arnolds Siksnāns, Raimonds Liniņš; Diagonāles spēlētājs – Kārlis Levinskis; Libero – Edgars Patašovs, Jānis Ruks

Krievija – Slovēnija 3-0 (20;21;13)

Ukraina – Igaunija 3-2 (-22;22;17;-23;19)

Igaunijas galvenais treneris Toomas Jasmin uzskata, ka galvenais pretinieku komandas uzvaras faktors bija veiksme: „Zaudējām, jo veiksme bija pretinieku pusē. Piecu setu spēlēs neko citu kā veiksmi uzvaras vai zaudējuma gadījumā nevaru nosaukt. Ja man būtu jānosauc labākais spēlētājs mūsu komandā, tas būtu diagonāles uzbrucējs Oliver Orav.”

turnīra tabula

Latvijas Jauniešu meiteņu izlase (treneri – Ilmārs Pūliņš, Gunta Paegle) šodien turnīru uzsāka ar zaudējumu pret Polijas vienaudzēm ar 0-3 (-15;-9;-16).

Latvijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja ar 8 gūtiem punktiem bija Anastasija Kravčenoka. statistika

Latvijas izlases sastāvs šim turnīram: 2.tempa uzbrucējas – Olga Kudrova, Sabīne Utināne, Linda Jakobsone, Paula Zirģele, Anastasija Kravčenoka, Alise Švarca; 1.tempa uzbrucējas – Alise Pētersone, Ieva Šneidere; Cēlāja – Elvita Dolotova; Diagonāles spēlētāja – Evija Spalva; Libero – Paula Nikola Nečiporuka

Jauniešu meiteņu izlases mērķis ir gūt divas uzvaras turnīrā, kā arī aizvadīt labu komandas spēli pārējās spēlēs.