CETURTDIEN TRIM LATVIJAS DUETIEM SĀKAS EIROPAS U-22 ČEMPIONĀTS PLUDMALES VOLEJBOLĀ

Austrijas pilsēta Bādene šogad uzņem Eiropas U-22 meistarsacīkstes pludmales volejbolā. Latviju pārstāvēs trīs pāri.

Sievietēm pagājušā gada titulu aizstāvēt aizbrauca Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, sagādāt pārsteigumus var Paula Ņečiporuka un Alise Pētersone, bet puišu sacensībās savs vārds būs sakāms Mihailam Samoilovam un Kristapam Šmitam.

Ceturtdien savs tituls būs jāsāk aizstāvēt pagājušā gada čempionēm ar 6. numuru izsētajām Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai. Pirmajā mačā Latvijas duetam pretī stāsies mājinieces Jūlija Radla un Franciska Frīdla (izsētas ar 27. numuru). Graudiņa ar dažādām pāriniecēm Radlu uzvarējusi divreiz, arī austrietei spēlējot ar dažādām partnerēm. Vēl grupā jātiekas ar bulgārietēm Joanu un Simonu Nikolovām (22.), ar kurām līdz šim ceļi nav krustojušies, un ar čehietēm Terēzu Kotlasovu un Danielu Resovu (11.), kuras pagājušogad tika uzveiktas Eiropas U-20 čempionātā Antaljā, bet ceļā uz Eiropas U-18 čempiones troni kopā ar Paulu Ņečiporuku 2015. gadā Rīgā Kotlasova kopā ar Mariju-Sāru Stohlovu tika sagrauta pusfinālā.

Arī Paula Ņečiporuka Bādenē būs ierindā, talkā ņemot nesenā pieaugušo pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra zālē Latvijas izlases komandas biedreni Alisi Pētersoni, ar kuru paspēts uzspēlēt kopā Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2017 3. posmā Rīgā. Tā kā Paula un Alise ilgu laiku bija rezervistu statusā un turnīrā izsētas ar 28. numuru, viņām grupa būs krietni grūtāka. Pirmās pretinieces būs tikko ERGO OPEN 2017 Rīgas posmā redzētās lietuvietes Irina Zobnina un Urte Andrjukaite (5.), bet vēl grupā jātiekas arī ar spēcīgo Baltkrievijas duetu Viktorija Šalajevska/Viktorija Sjakretava (12.), kuras pretendē uz grupas favorīšu lomu, un kurām kopā ar Graudiņu pārliecinoši tika zaudēts pagājušogad pasaules U-21 čempionātā Šveices pilsētā Lucernā, un Kipras pārstāvēm Zoju Konstantopulu un Anastasiju Jiasumi (21.).

Astoņu grupu uzvarētājas uzreiz iekļūst izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet otrās un trešās vietas īpašnieces pirmajā kārtā tiekas savā starpā.

Vīriešu turnīrā Latviju pārstāvēs tikai viens duets – ar 16. numuru Bādenē izsētie pagājušā gada pasaules U-19 bronzas laureāti Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits. Viņiem pirmā cīņa ceturtdien būs ar Izraēlas pārstāvjiem Amitu Masuru un Romu Uzielu (17.). Sekos mačs ar rumāņiem Lučianu Badičanu un Sergiu-Florinu Kalinu (32.) un ar 1. numuru turnīrā izliktajiem mājiniekiem Moricu Pristaucu un Paulu Būhegeru. Ne ar vienu no šiem pretiniekiem Latvijas pludmales volejbolisti pasaules un Eiropas jauniešu čempionātos nav tikušies.

Arī vīriešu turnīrā ir tā pati formula, kas sievietēm. Cīņu neturpina tikai pāris, kas grupā paliks pēdējā vietā.

Vairāk par Eiropas U-22 čempionātu Bādenē lasiet šeit.