GRAUDIŅA UN KRAVČENOKA BĀDENĒ PĀRSTEIDZ VĀCIETES

Eiropas čempionāta Masters posmā Bādenē kvalifikācijas barjeru pārvarēja Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet sacensības ir beigušās Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam.

Eiropas čempionāta Masters posmā Austrijas pilsētā Bādenē par pārsteigumu parūpējās kvalifikācijā ar 15. numuru izliktā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras 1. kārtā ar 2:1 (16, -16, 14) apspēlēja ar 2. numuru izlikto Vācijas duetu Karla Borgere/Margareta Kozuha. 3. setā Latvijas pludmales volejbolistes atspēlējās no 12:14.

Borgere pārī ar Britu Būti pagājušogad izcīnīja Eiropas meistarsacīkšu fināla bronzu un bija pasaules labāko pāru skaitā, spēlējot arī olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Arī ar Kozuhu šosezon pasaules tūres posmā Maskavā Borgere tika līdz dalītai piektajai vietai.

2. kārtā Bādenē, kur Graudiņa ar Kravčenoku spēlēja arī iepriekšējā nedēļā, Eiropas U-22 meistarsacīkstēs ieņemot 5. vietu, bija jātiekas ar Ukrainas duetu Inna Mahno/Irina Mahno (10.), kuras 1. kārtā ar 2:0 (11, 16) pārspēja norvēģietes Ingridu Lundi un Odu Ulvesetu (7.). Arī šajā cīņā 28 minūtēs uzvarēja Latvijas duets, nodrošinot vietu rītdienas pamatsacensībās, - 2:0 (17, 16). Tur Tīna un Anastasija izsētas ar zemāko 12. numuru un tiksies ar turnīra galvenajām favorītēm, pagājušā gada Jūrmalas Masters uzvarētājām, vācietēm Šantalu Laboreri un Jūliju Zūdi. Savukārt Jāņu dienā būs jātiekas ar krievietēm Jevgeņiju Ukolovu un Anastasiju Barsuku (8.).

Vīriešu sacensībās, kur vietu pamatturnīrā jau garantējuši pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža kvalifikācijas sacensībās bija izlikti ar 3. numuru. Viņi 1. kārtā apspēlēja Francijas pāri Romāns Di Džantomazo/Maksims Tjersī (14.), bet 2. kārtā cīņā par iekļūšanu pamatturnīrā ar 1:2 (24, -18, -13) zaudēja Vācijas duetam Armīns Dollingers/Jonatans Erdmans (6.). Viņi Bādenē finišēja dalītā 13. vietā un izcīnīja 96 punktus pasaules rangam.

Līgo dienā sacensībās ar pirmo numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš tiksies ar mājiniekiem – Florianu Šnetceru un Danielu Millneru (12.), bet dienu vēlāk – ar norvēģiem – Eiropas U-22 vicečempionu Matiasu Berntsenu, kurš no sacensībām pagājušonedēļ izsita Mihailu Samoilovu un Kristapu Šmitu, un Kristianu Sandliju Serumu (8.).

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.