ŠMĒDIŅŠ UN SAMOILOVS POREČĀ FINIŠĒ 9. VIETĀ

Pasaules tūres Major sērijas posmā Porečā (Horvātija) Jānis Šmēdinš un Aleksandrs Samoilovs izcīnījuši dalītu 9. vietu, astotdaļfinālā piekāpjoties itāliešiem Paolo Nikolai un Danielem Lupo.

Šodien latviešiem pretī stājās neērti pretinieki – olimpisko spēļu Riodežaneiro vicečempioni itālieši Paolo Nikolai un Daniele Lupo, kuri Porečā izlikti ar 12. numuru. Tā bija šo pretinieku devītā savstarpējā spēle, un septīto reizi uzvarēja itālieši.

1. setu labāk aizvadīja Lupo un Nikolai, arvien palielinādami pārsvaru, kamēr vairākas kļūdas serves uzņemšanā gadījās Šmēdiņam, bet Nikolai bloks iedvesa bijību Samoilovam. 12:21 gan īsti neatspoguļoja mača gaitu. To pierādīja 2. sets, kurā, servējot pa augumā īsāko Danieli Lupo, izšķirīgais pārsvars tika gūts seta vidū, teicami aizsardzībā spēlējot Šmēdiņam un blokā – Samoilovam – 21:14.

3. sets sākās līdzīgi, bet vairākas Šmēdiņa kļūdas uzbrukuma sitienos un Nikolai teicama darbība blokā pret Samoilovu noveda pie zaudējuma ar 1:2 (-12, 14, -11).

Tādejādi Porečā Šmēdiņš un Samoilovs ieguva dalītu 9. vietu, nopelnot 8000 ASV dolāru prēmiju.