LATVIEŠI SADALA TREŠO VIETU EEVZA ROKIŠĶU POSMĀ

EEVZA posms pludmales volejbolā Lietuvas pilsētā Rokišķos beidzies ar Edgara Toča un Riharda Finstera izcīnīto trešo vietu.

Rokišķu (Lietuva) Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) posmā Latvijas pludmales volejbolisti bija plaši pārstāvēti. Tiesa, kvalifikācijas turnīra barjeru neizdevās pārvarēt Dāvim un Danielam Nātriņiem, kā arī Reinim Zelčam un Ventam Graudiņam. Savukārt kvalifikācijā ar 1. numuru izliktajiem Oskaram Pugam un Kristapam Punculim tas izdevās pārliecinoši, pievienojoties vēl pieciem Latvijas duetiem pamatsacensībās.

Pamatsacensībās Punculis un Puga, kā arī Ģirts Glāzers un Sandris Andrejevs tika līdz dalītai 13. vietai. Nedaudz vēlāk dalītā 9. vietā finišēja Toms Benjavs ar Viktoru Koržeņeviču, kuri zaudēja Armandam Āboliņam un Atvaram Vildem. Vilde ar Āboliņu tika divas vietas augstāk, zaudējot Latvijā bieži redzētajiem lietuviešiem Arnam Rumševičam un Edvīnam Vaškelim – 0:2 (-12, -12) un nopelnot 80 eiro prēmiju.

Tikmēr Rokišķos ar 2. numuru izliktie Edgars Točs un Rihards Finsters, kā arī ar 4. numuru izsētie Toms Šmēdiņš un Aleksandrs Solovejs cīnījās identiski – uzvara pirmajās divās kārtās un zaudējums trešajā. Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Šmēdiņš/Solovejs pieveica Rumševiču/Vaškeli ar 2:1 (17, -18, 18), bet Točs/Finsters ar 2:0 (32, 19) – krievus Vasiliju Andrianovu un Antonu Safonovu. Arī pusfinālā abi Latvijas dueti zaudēja un tikās savā starpā cīņā par 3. vietu, pārākiem izrādoties Finsteram un Točam – 2:0 (13, 19). Tas viņiem deva 220 eiro prēmiju, pretiniekiem atstājot 180 eiro.

Finālā aizraujošā cīņā Krievijas duets Maksims Sivolaps/Igors Veļičko beidzot apturēja mājinieku Luka Kazdaiļa un Artura Vasiļjeva uzvaru gājienu – 2:1 (-17, 22, 24).

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.