ŠMĒDIŅŠ UN SAMOILOVS APSPĒLĒ VĀCIEŠUS

Otro uzvaru pasaules čempionātā pludmales volejbolā izcīnījis Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri šodien ar 2:0 (19, 15) uzvarēja Vācijas duetu Markuss Bekermans/Larss Flīgens.

Mačam ar Vācijas duetu, kurš iepriekšējās sacensībās četru zvaigžņu pasaules tūres posmā Olštinā uzvarēja, vajadzēja apliecināt vai noliegt ilga laika pasaules pirmā dueta Šmēdiņš/Samoilovs pieskaitīšanu šī čempionāta favorītiem. Atskaitot četru pēc kārtas zaudētu punktu sēriju otrā seta otrajā pusē, latvieši ar saviem uzdevumiem laukumā tika galā lieliski.

1. setā pēc pāris vāciešu kļūdām vadībā izvirzījās Šmēdiņš ar Samoilovu. Pāris reizes Vācijas duets rezultātu izlīdzināja (pēdējoreiz – 12:12), taču ar vairākām augumā īsākā Flīgena kļūdām uzbrukumā pietika latviešu uzvarai setā – 21:19.

2. setā latvieši pa brīdim pārbaudīja arī Bekermana spējas servju uzņemšanā un uzbrukumā, iekasējot kādu punktiņu arī no viņa. Vizuāli labāk latviešiem veicās, kad blokā spēlēja Šmēdiņš, bet aizsardzībā – Samoilovs.

Krīzes brīdis iestājās seta vidū, kad pēc Samoilova sekmīga bloka pret Rekermanu latvieši panāca 16:10. Trīs neveiksmīgas epizodes Samoilovam (slikti uzņemta serve un divi bumbas triecieni Rekermana blokā) lika doties apdomāties pārtraukumā, pēc kura Sašam ar māņu sitienu izdevās nobīdīt no rezultātu tablo maģisko skaitli 16. Tagad jau Latvijas duets guva četrus punktus pēc kārtas un Šmēdiņš ar otro pieskārienu iedzina vāciešu cerības smiltīs, sagādājot viņiem jau otro zaudējumu Vīnē – 2:0 (19, 15).

Pēdējā spēlē latvieši augusta pirmajā dienā cīņā par 1. vietu B grupā tiksies ar Kataras duetu Džefersons Santoss Pereira un Čerifs Junuss, kuri pirmajā spēlē ar identisku 2:0 (19, 15) apspēlēja vāciešus.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.