TOČS AR FINSTERU IZCĪNA 3. VIETU GRUPĀ

Pasaules čempionātā pludmales volejbolā Vīnē Edgars Točs un Rihards Finsters savā grupā ieņēmuši 3. vietu. Šodien viņi ar 2:0 (15, 20) salauza marokāņu Mohameda Abišas un Zueira Elgravi pretestību.

Pirmie no Latvijas duetiem spēles grupā šodien pabeidza Edgars Točs un Rihards Finsters, kuri tikās ar grupas pastarīšiem marokāņiem Mohamedu Abišu un Zueiru Elgravi. Marokas duets iepriekšējās divās spēlēs bija sīvi cīnījies gan ar Beļģijas, gan Krievijas duetu, to pārākumu atzīstot vien seta galotnē.

Arī šodien 1. seta sākums ritēja līdzīgi, kaut arī vadībā visu laiku bija Latvijas pludmales volejbolisti. Finsteram aizsardzībā paceļot bumbu un Točam sekmīgi spēlējot blokā, izdevās panākt 6:3, taču marokāņi gandrīz noķēra Edgaru un Rihardu – 10:11. Tuvāk tikt viņiem šajā setā nebija lemts, un ar 21:15 uzvaru svinēja latvieši. Diemžēl 2. setā neizdevās pievienot vēl vienu pārliecinošu panākumu, kas var izrādīties izšķiroši cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā bez dalības laimīgo zaudētāju mačā.

Marokāņi strauji krāja punktus ar Latvijas dueta kļūdām, īpaši izceļoties Edgaram Točam. Pārtraukums pēc 4:8 nelīdzēja, jo tūlīt Edgars netika galā ar vēl vienu Abišas servi.

Atkāpties vairs nebija kur, un pamazām rezultāta starpība samazinājās. Trīs kļūdas uzbrukumā, un marokāņi vadībā vairs tikai ar 10:9. Tūlīt gan atkal rezultāta starpība sasniedza trīs punktus, Finsteram nespējot izcīnīt punktu uzbrukumā, bet neizšķirtu (18:18) tomēr izdevās panākt pēc Toča bloka. Mirkli vēlāk jau Edgara servi ar trim paņēmieniem marokāņiem neizdevās dabūt pāri tīklam, un spēli pabeigt ar sitienu autā latviešiem palīdzēja pretinieki. Grūta uzvara ar 2:0 (15, 20).

Tagad Edgaram un Rihardam jāgaida, kad beigsies spēles visās grupās. Tad kļūs zināms, vai viņiem jāpiedalās laimīgo zaudētāju spēlē par iekļūšanu play-off turnīrā.

Nākamā spēle latviešiem Vīnē pulksten 16:30, kad Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs cīņā par pirmo vietu grupā tiksies ar Kataras pludmales volejbolistiem Žefersonu Santosu Pereiru un Čerifu Junusu.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.