PĻAVIŅŠ AR REGŽU NODROŠINA 3. VIETU GRUPĀ

Pasaules čempionātā pludmales volejbolā Vīnē Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ar 2:0 (15, 16) apspēlēja Mozambikas duetu Aldevino Nguvo/Žustino Tovela, izcīnot grupā trešo vietu.

Spēle pret Mozambikas duetu bija cīņa par palikšanu turnīrā, jo tikai trešās vietas ieguvējs grupā saglabāja cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Neierasti pretinieki mēģināja ar servēm meklēt punktus pie Pļaviņa, kamēr latvieši servēja pa knapi 1,80 metrus garo Tovelu. Tieši Tovelam sitot autā, latvieši izvirzījās vadībā ar 2:0. Tomēr, Regžam izsitot autā un punktu zaudējot Mārtiņa sliktas servju uzņemšanas dēļ, vadībā izvirzījās Tovela ar Nguvo – 4:3.

Tā gan šajā spēlē bija pēdējā reize, kad vadībā bija mozambikieši. Nguvo sit autā un neprecīzi piespēlē, pāri laukumam sit arī Tovela, un jau 7:4 Mārtiņa un Haralda labā. Vēl gan Nguvo ieservēja eisu pa vidu latviešiem (7:6), taču uzvaru setā apdraudēt nespēja – 21:15 par labu Pļaviņam un Regžam.

Otrajā setā, pirmo punktu gūstot latviešiem, ilgāku laiku mozambikieši turējās līdzi. Tomēr tad Regža blokā atšifrēja Nguvo uzbrukumu ar otro pieskārienu (6:4), un mozambikieši skāra tīklu (8:5), taču pretinieki ātri atspēlējās, izmantojot latviešu kļūdas. Nerealizēts uzbrukums un Nguvo nobloķēta bumba, kas pāri tīklam lidoja pēc sliktas serves uzņemšanas, visu atgrieza sākuma stāvoklī – 10:10.

Trīs pēc kārtas gūti punkti būtībā atrisināja jautājumu par uzvarētāju setā un visā spēlē, jo pagaidām vēl Āfrikas sportistu spēlētprasme nav tāda, lai vinnētu eiropiešus. Tomēr, turpinot progresēt šādā tempā, tas notiks drīz. Setam punktu ar otro piegājienu, bumbai no Nguvo rokām lidojot autā, pielika Mārtiņš Pļaviņš – 2:0 (21:15, 21:16).

Tagad latviešiem atliek gaidīt vakaru, lai piedalītos vienā no četrām laimīgo zaudētāju spēlēm par tiesībām turpināt turnīru izslēgšanas spēlēs. Četri labākie trešo vietu ieguvēji grupās tālāk tiks uzreiz, un vienu no tām šobrīd ieņem Edgars Točs un Rihards Finsters.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.