ČEMPIONU PARAUGSTUNDA

Pasaules čempionātā pludmales volejbolā Vīnē dalītu 17. vietu izcīnījis Edgars Točs un Rihards Finsters. Šodien viņi ar 0:2 (-15, -7) piekāpās brazīliešiem Alisonam Seruti un Brunu Oskaram Šmidtam.

Spēle Edgaram Točam un Rihardam Finsteram ar olimpiskajiem čempioniem Alisonu Seruti un Brunu Oskaru Šmidtu sākās līdzīgi. Točam neizdevās gūt punktu uzbrukumā (1:3), bet pats Edgars nobloķēja Alisonu tā, ka brazīliešu milzis devās tīrīt brilles (6:6).

Latvieši spēlēja ātri un atraisīti, Alisonam bieži nepaspējot blokā. Lūzums notika seta vidū, kad pēc 10:10 brazīlieši guva četrus punktus pēc kārtas. Alisonam sanāca eiss, bumbai atsitoties pret tīkla trosi, mirkli vēlāk viņš nobloķēja Toču, un pēc LAtvijas pārtraukuma Edgars sita bumbu autā.

Brazīlieši aizvadīja setu līdz uzvarai, un spēle būtībā bija beigusies, jo arī otrais sets sākās ar 5:0 brazīliešu labā. Avantūras uzbrukumā ar pārāk ātrām piespēlēm neizdevās, Alisons bija solīds blokā, bet Brunu padevās fantastiska četru netveramu servju sērija – 4:16...

Finsters un Toča pasaules čempionātā Vīnē finišēja dalītā 17. vietā, izcīnot 320 punktus pasaules rangam, kā arī 7 000 ASV dolāru prēmiju. Zaudējums nozīmē, ka latvieši var paspēt uz Latvijas čempionāta finālu Jūrmalā šīs nedēļas nogalē.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.