ŠMĒDIŅŠ UN SAMOILOVS SPĒLĒS ASTOTDAĻFINĀLĀ

Pasaules čempionātā astotdaļfinālu sasniedzis Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri šodien ar 2:1 (21, -18, 12) pārspēja ASV pludmales volejbolistus Džonu Haidenu un Raienu Doertiju.

Pirmais sets Latvijas un ASV pāru cīņā paevās saspringts. Vairāk par divu punktu starpību neviens no duetiem tā arī neizcīnīja, ņemot pārtraukumu tad, kad rezultāta starpība bija vislielākā. Vairākkārt pašaizliedzīgi aizsardzībā nospēlēja latvieši, bumbas velkot ārā no tribīnēm, un pēc vienas no šādām epizodēm Sašas spēlē atgriezto bumbu otrā laukuma pusē ienagloja Šmēdiņš – 23:21.

Otrajā setā rezultāta starpība sasniedza trīs punktus, taču vadībā izvirzījās amerikāņi (11:8). Brīdi pa brīdim deficītu sadeldējot līdz vienam punktam, latvieši tomēr atzina pretinieku pārākumu setā ar 18:21.

Toties trešais sets sākās ar 3:0 Samoilova un Šmēdiņa labā. Doertijs sita tīklā, Haidens slikti uzņēma servi, pieskaitot Šmēdiņam eisu, taču latviešu spēlētāju problēmas uzbrukumā drīz atspoguļojās uz tablo – 4:4. Tad gan vēlreiz Šmēdiņš neatvairāmi ieservēja pa līniju, kuru sargāja Doertijs, bet bumba no viņa rokām lidoja autā – 6:4. No šī brīža notikumus laukumā kontrolēja latvieši, Šmēdiņam noformājot iekļūšanu astotdaļfinālā ar spēcīgu sitienu garām Doertija blokam – 15:12.

Rīt astotdaļfinālā Šmēdiņam un Samoilovam būs iespēja atriebt Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu. Pretī nāks brazīlieši Andrē Lojola un Evandru Gonsalvess, kuri sešpadsmitdaļfinālā apspēlēja Mārtiņu un Haraldu.

Ar šogad izveidoto brazīliešu duetu Samoilovs un Šmēdiņš līdz šim nav tikušies.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.