GRAUDIŅA UN KRAVČENOKA PĀRSTEIDZ VISUS

Pirms Eiropas čempionāta Jūrmalā kaut par vienu uzvaru grupā un iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā sapņoja visas Latvijas pludmales volejbolistes. Viens no duetiem normu pārpildīja trīskārt, bet pārējiem gadījās ne tikai pa kādai spilgtai epizodei, bet pat setam.

Jā, E un F grupā ne visās spēlēs uzvarēja favorītes. Jā, D grupā šveiciešu Ninas Bečardas un Taņas Hīberlī izredzes pirms turnīra izskatījās lielākas nekā Austrijas duetam Štefānija Švaigere/Katarīna Šitcenhēfere. Sarežģīta situācija turnīra tabulā bija C grupā. Tomēr vislielākais pārsteigums, šķiet, arī viņām pašām ir Latvijas spēcīgākā dueta Tīnas Graudiņas un Anastasijas Kravčenokas uzvara H grupā.

Vakar jau ziņojām par Polijas dueta Kinga Kolosinska/Jagoda Gruščinska pārliecinošo panākumu mačā ar grupas favorītēm no Vācijas Nadju Glencki un Jūliju Grosneri, kamēr Tīna un Nastja tika galā ar potenciāli vājāko grupas duetu, bet ne vājām pludmales volejbolistēm, Lenu Pleziučnigu un Terēzu Štrausu, praktiski nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs. Šodien varēja spert soli augšup, bet latvietes spēra divus!

Mačā pret polietēm Kravčenoka un Graudiņa abos setos lielākoties bija vadībā, taču, tuvojoties seta galotnei, pastāvēja bažas, vai līdzīgā seta galotnē labāk nejutīsies pieredzējušākās pretinieces. Tomēr setu beigās lūza Gruščinska un Kolosinska – 0:2 (-19, -19), un Genadija Samoilova trenētās latvietes jau varēja sākt domāt par uzvaru grupā.

Arī šo mērķi izdevās izpildīt. Ja pirmajā setā Vācijas duetam gadījās bedre seta vidū, kas noveda pie zaudējuma ar 16:21, otrajā visumā līdzīgajā setā vācietes bija tuvu trešajam setam – 18:14 viņu labā un četras setbumbas, taču punktu mačam pielika Kravčenokas serves un Graudiņas bloks – 2:0 (16, 22). Reizēm sapņi piepildās, vai ne? Sapņot būs jāturpina rīt izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, kad pretī stāsies Spānijas (Elsa Makmillana/Paula Gutjerresa) un Ukrainas (Irina Mahno/Inna Mahno) dueļa uzvarētājas.

Tālāk tika galvenās favorītes visās grupās, ieskaitot olimpiskās, pasaules un Eiropas čempiones no Vācijas Lauru Ludvigu un Kiru Valkenhorstu, bet nosacīti negaidīti aiz play-off borta nokļuva vien trīs Skandināvijas valstu dueti.

Diemžēl neīstenojās triju Latvijas duetu sapnis kaut par vienu uzvaru, kaut gan vienu setu izdevās uzvarēt gan 2009. gada Eiropas čempionei Inesei Jursonei pārī ar Anci Olti, gan Ilzei Liepiņlauskai pārī ar Agnesi Caicu. Tuvu uzvarai setā un, kas zina, varbūt arī visā spēlē bija arī Alise Lece un Marta Ozoliņa. Tomēr setu galotnēs nemainīgi labāk veicās pretiniecēm, neļaujot Latvijas pludmales volejbolistēm piemānīt pasaules rangu un atgādinot par grozu, no kura latvietes tika ielozētas savās grupās. Brīžiem viņām pa spēkam bija spilgtas epizodes, tomēr pieredze, stabilitāte un, ko tur liegties, meistarība bija svaru kausu otrā pusē, ļaujot tieši pretiniecēm turpināt cīņu par medaļām.

1. izslēgšanas turnīra kārtā, kas rīt sāksies pulksten 11:00, vissaistošākā šķiet Vācijas čempionāta spēle starp Graudiņas un Kravčenokas pieveiktajām Glencki un Grosneri un viņu komandas biedrenēm Izabelu Šnaideri un Viktoriju Bīneku. Un tad jau pulksten 15:00 cīņā iesaistīsies smagā artilērija – galvenās favorītes.

Vairāk lasiet šeit.