ŠODIEN PURE CHOCOLATE VOLEJBOLA FINĀLS

Piektdien, 19. augustā, Rīgā, Daugavas stadionā uz 16 laukumiem notiks jauniešu vasaras spēļu PURE Chocolate volejbols finālsacensības, kurās piedalīsies 118 komandas no visas Latvijas sešās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm. Sacensību atklāšana notiks pulksten 11:00, izšķirīgās cīņas par medaļām būs apmēram trīs stundas vēlāk, bet apbalvošana sāksies apmēram četros pēcpusdienā.

Šādā formātā sacensības norisināsies jau 11. reizi. Jau trešo reizi vasaras spēļu ģenerālsponsors ir PURE Chocolate, kas ir lielākais šokolādes trifeļu ražotājs Latvijā. Iepriekš turnīrs bijis zināms kā TIO Volejs, kas organizēts sadarbībā ar AS Rīgas piena kombināts. Šo sacensību sākums gan meklējams vēl agrāk, kad Jaunatnes sporta centrs rīkoja sacensības Volejbums gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet nu jau 11. gadu rīkotāja lomā ir Latvijas Volejbola federācija (LVF).

PURE Chocolate finālsacensību atlases process notika 4. posmos, no kuriem divi notika Daugavas kreisajā krastā – Kuldīgā un Aizputē, bet pārējie Daugavas labajā krastā – Madonā un Gulbenē. Pēc aizvadītajiem atlases posmiem kopvērtējums noteica tos 700 finālturnīra dalībniekus, kuri sadalīs godalgotās vietas Rīgā. Kopā par ceļazīmi uz finālu cīnījās 228 komandas, bet tikai 118 piektdien cīnīsies Daugavas stadionā Rīgā. Salīdzinājumam – pirmajā sezonā sacensībās piedalījās tikai 82 komandas.

2005. gadā dzimušie un jaunāki sportisti sacenšas mazākos laukumos triju cilvēku sastāvā, bet vecākajās grupās komandā spēlē pa 4 laukuma spēlētājiem. Savukārt četrās vecuma grupās sacenšas LVF licencētie spēlētāji un sporta skolu pārstāvji, bet divas vecuma grupas pamatskolu un vidusskolu konkurencē gan puišiem, gan meitenēm atvēlētas tiem, kuri volejbolā netrenējas sporta skolās un klubos un nav licencēti volejbolisti.

“Šīs sacensības ir kā vasaras darba rezultāts,” stāsta vasaras spēļu koordinatore Sandra Budkēviča. “Daudzas komandas uz Rīgu atbrauks, lai atrādītu sporta un atpūtas nometnēs paveikto, atkal satiktu draugus. Tās ir kopā trenējušās un gatavojušās arī šīm sacensībām. Gribam ar volejbola palīdzību pievērst  bērnus un jauniešus vasaras brīvlaikā veselīgam, aktīvām dzīves veidam. Ar šiem mačiem it kā tiek pavilkta svītra vasarai, lai volejbola sacensības atsāktu oktobrī Jaunatnes kausa izcīņā. Sacensības kļūst ar katru gadu populārākas un ieņem nozīmīgu vietu arī pašvaldību notikumu kalendārā. Piemēram, Kuldīgā PURE Chocolate volejbols pilsētas svētkos ir pirmais pasākums.”

“Atbalstām šīs sacensības tāpēc, ka tik grandiozi pasākumi, kas saistīti ar bērniem un sportu, it īpaši volejbolu, valstī nenotiek bieži,” par sadarbību ar sacensību rīkotājiem stāsta Aivars Žimants no PURE Chocolate. “Latvijas Volejbola federācija mūs uzrunāja, un, tā kā arī mēs paši ar draugiem uzspēlējam pludmales volejbolu, mēs piekritām sadarbībai, jo tās ir sacensības, kas aptver visu Latviju. Tā ir masveidība. Mēs redzam, cik daudz jauniešu piedalās sacensībās un cik daudzi bērni priecājas par šīm sacensībām.”

PURE Chocolate volejbols finālsacensības notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Rīgas domes atbalstu, taču vasaras spēles visas vasaras garumā atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Aizputes, Gulbenes, Kuldīgas un Madonas pašvaldības.

 

FINĀLKOMANDAS

FINĀLSACENSĪBU PROGRAMMA