SESTDIEN NOTIKS ČETRPADSMITAIS "LĀSES KAUSS"

Sestdien, 21.martā, Skonto hallē, Rīgā, pl.10.45 četrpadsmito reizi tiks atklātas vērienīgākās jauniešu volejbola sacensības – „Lāses Kauss 2015”. Finālsacesnībās uz 16 laukumiem startēs 123 vispārizglītojošo skolu komandas divās vecuma grupās zēniem un meitenēm.

Sacensībām ir divi posmi – atlases kārta un finālsacensības. Pirmajā posmā jeb atlases kārtā šogad piedalījās 74 pilsētas un novadi, no kuriem tika pārstāvēta 251 skola – 613 komandas, kopskaitā 5820 dalībnieki. Tiesības startēt finālsacensībās izcīnīja 123 komandas, kas kopskaitā ir 1353 dalībnieki no 89 Latvijas un no 3 Igaunijas skolām. Jaunieši visas dienas garumā uz 16 laukumiem sacentīsies par „Lāses kausa” galvenajām godalgām.

„Šķiet neticami, ka „Lāses kauss” notiek jau četrpadsmito reizi, tomēr par šī projekta pastāvēšanu vispirms jāsaka paldies tieši jauniešiem, kuri ik gadu tik skaitliski lielā pulkā startē atlases sacensībās. Protams paldies arī skolotājiem, un pašvaldību vadītājiem, bez kuru ziņas, skolas un komandas nevarētu tikt pārstāvētas „Lāses kausā”. Mūsu rekords ir 76 novadu un pilsētu skolu dalība šajās sacensībās, tomēr ceru, ka turpmāko gadu laikā šis skaits pieaugs un aizvien vairāk pašvaldības uzticēs jauniešiem skolas un pašvaldības vārda spodrināšanu valstiskā līmenī. „Lāses kauss” dod iespēju skolniekiem izbaudīt sportisko cīņu un azartu, pozitīvu atmosfēru un emocijas, kā arī uzvaras garšu, ne tikai volejbola laukumā, bet arī daudzās interesantās aktivitātēs ārpus tā,” teic Latvijas Volejbola federācijas prezidents un „Lāses kausa” dibinātājs Atis Sausnītis.

Finālsacensības tiek organizētas kā vienas dienas volejbola festivāls, kur jaunieši ne tikai cīnās par galvenajām godalgām volejbolā, bet arī pierāda sevi dažādās radošajās darbnīcās un citās sportiskās aktivitātēs, par to saņemot dažādas pasākuma atbalstītāju sarūpētas balvas un sevenīrus.

 

Ik gadu „Lāses kausa” ietvaros tiek apbavotas aktivākās un veiksmīgākās skolas atlases sacensībās trīs nominācijās:

1. Nominācija: Trīs skolas, kuras startējušas ar lielāko komandu skaitu 1.posma sacensībās.

• Daugavpils 12.vidusskola( 35 komandas) - direktore Elita Boliņa

• Krāslavas Valsts Ģimnāzija (13 komandas) - direktors Jānis Tukāns

• Dundagas vidusskola (10 komandas) - direktore Aiga Štrausa

2. Nominācija: Trīs skolas, kuras pārstāvētas ar lielāko komandu skaitu finālsacensībās.

• Aizputes vidusskola (4 komandas) - direktore Gunta Vīdnere

PRETENDENTI uz 2. un 3.vietu:

• Cēsu Valsts Ģimnāzija (3 komandas) - direktore Gunta Bērziņa

• Gulbenes novada Valsts Ģimnāzija (3 komandas) - direktore Lidija Ķeķere

• Rīgas Valsts Vācu ģimnāzija (3 komandas) - direktore Sandra Sīle

3. Nominācija: Trīs labākās Rīgas skolas visu grupu kopvērtējumā.

• Rīgas Valsts 2. ģimnāzija – direktors Guntis Vasiļevskis

• Rīgas Purvciema vidusskola – direktors Juris Kļukins

• Āgenskalna Valsts ģimnāzija – direktore Ināra Gaile

Šogad „Lāses kauss” notiek ar VAS „Latvijas dzelzceļš” meitas uzņēmuma SIA „LDz infrastruktūra”, Rīgas domes, Food Union un citu uzņēmumu atbalstu.

draugiem.lv

facebook.com