NOSLĒDZIES BALTIJAS KAUSS JAUNIEŠU IZLASĒM

Latvijas U-18 un U-17 izlases ar sudraba godalgām

Noslēdzies starptautiskais turnīrs "Baltijas Kauss 2014" jauniešu izlasēm, kur Latvijas izlases izcīnīja trīs otrās vietas un vienas bronzas godalgas.

Baltijas kausā startēja 16 izlases no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.

Andrejs Odinokovs (U-17 meiteņu izlases treneris): "Mēs šajā turnīrā nospēlējām ļoti labi. Komanda nospēlēja kā komanda un nocīnījās līdz galam. Bija tādi brīži, kad nevarējām salauzt spēles gaitu, jo pietrūka dažādu elementu kvalitatīvas izpildes. Nenostrādājām pietiekami labi blokā un aizsardzībā, bet kopumā varu teikt tikai paldies meitenēm par ļoti labi aizvadītu turnīru un cīņas sparu."

Ģirts Mārtiņsons (U-16 zēnu izlases treneris): "Šis turnīrs kopumā mums bija kā viens liels piedzīvojums. Puišiem šī bija pirmā startptautiskā pieredze spēlējot kopā kā izlasei, pārstāvot Latvijas karoga krāsas. Man un Jānim Jerumanim kā treneriem šis arī bija liels izaicinājums, jo sagatavošanās posms bija ļoti īss, bet ar katru spēli mēģinājām uzlabot sniegumu, atrast labāko risinājumu un pilnveidot mūsu spēli. Prieks, ka šajā spēlē (Latvija-Igaunija 3-0) puiši izpildīja visus taktiskos norādījumus gan blokā, gan aizsardzībā. Servju uzņemšanā bija mazāk kļūdu, kas ļāva labāk veidot uzbrukumus. Šī viennozīmīgi bija turnīra labākā spēle"

Pekka Lahtinen (U-18 Somijas zēnu izlases treneris): "Šī bija ļoti sarežģīta spēle (Latvija-Somija 2-3), jo rezultāts visu laiku gāja punkts punktā, un tika nospēlēti pieci seti. Turnīrā spēļu grafiks ir ļoti blīvs, ņemot vērā, ka ir daudz komandu, tāpēc nācās ilgāku laiku gaidīt, kad sāksies mūsu spēle, līdz ar to zuda koncentrēšanās spēlei. Bet neskatoties uz šo, manuprāt, šis bija ļoti labi organizēts turnīrs, kas bija labs gatavošanās posms janvārī gaidāmajai Eiropas čempionāta kvalifikācijai.

Vjačeslavs Grimailovs (U-18 zēnu izlases treneris): "Puiši bija noguruši. Šajā spēlē pietrūka fiziskais spēks (Latvija-Somija 2-3). Bet par šīs spēles rezultātu pat nepārdzīvoju, jo mums pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm janvārī vēl priekšā arī EEVZA sacensības Baltkrievijā."

Iepriekšējos divus gadus V.Grimailova vadītā izlase Baltijas kausā izcīnīja zelta godalgas.

 

VIETU SADALĪJUMS

U-15 meitenes

1.vieta - Somija

2.vieta - Latvija (tr.P.Seļivanovs, V.Korbuta)

3.vieta - Lietuva

4.vieta - Igaunija

U-16 zēni

1.vieta - Somija

2.vieta - Igaunija

3.vieta - Latvija (tr.Ģ.Mārtiņsons, J.Jerumanis)

4.vieta - Lietuva

U-17 meitenes*

1.vieta - Igaunija

2.vieta - Latvija 1 (tr.A.Odinokovs, A.Tihovska)

3.vieta - Lietuva

4.vieta - Latvija 2 (U-19) (tr.I.Pūliņš, G.Paegle)

*U-17 meiteņu konkurencē nestartēja Somijas izlase, kuras vietā sacensībās piedalījās Latvijas U-19 sieviešu izlase, kas šajā vecuma grupā cīnījās ārpus konkurences.

U-18 zēni

1.vieta - Somija

2.vieta - Latvija (tr.V.Grimailovs, J.Bomiņš)

3.vieta - Lietuva

4.vieta - Igaunija

 

LABĀKIE SPĒLĒTĀJI

U-15 meitenes

Nea Haatanainen (Nr.14 Somija)

Kristīne Teivāne (Nr.10 Latvija)

Dominica Tutinaite (Nr.1 Lietuva)

U-16 zēni

Niko Suihkonen (Nr.9 Somija)

Albert Hurt (Nr.1 Igaunija)

Roberts Kļaviņš (Nr.3 Latvija)

U-17 meitenes

Gerli Gull (Nr.3 Igaunija)

Arina Timoņina (Nr.11 Latvija)

Gabija Kotryna Tinginyte (Nr.4 Lietuva)

U-18 zēni

Miki Jauhiainen (Nr.11 Somija)

Mareks Lazuko (Nr.11 Latvija)

Paulius Misiukevičius (Nr.14 Lietuva)

 

Latvijas Volejbola federācija turnīra organizēšanā izsaka pateicību Latvijas Sporta federāciju padomei, Aizkraukles novada domei, Aizkraukles novada sporta centram, SIA "Solo", Aizkraukles profesionālajai vidusskolai, Aizkraukles novada ģimnāzijai, viesnīcai "Raijo".

 

31.10.2014

PIEKTDIENA

01.11.2014

SESTDIENA

02.11.2014

SVĒTDIENA

 

31.10.2014

PIEKTDIENA

01.11.2014

SESTDIENA

02.11.2014

SVĒTDIENA