ŠAJĀ NEDĒĻAS NOGALĒ "AURORAS" KAUSS

Šajā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5.oktobrim Rīgas Volejbola skolā, Cieceres ielā 9, notiks starptautisks turnīrs jauniešu meiteņu izlasēm - "Auroras" kauss, ko organizē Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Volejbola federāciju. Šis turnīrs nosaukts par godu kādreiz slavenajai sieviešu meistarkomandai "Aurora".

Turnīrs tike orgaizēts otro gadu un tajā piedalīsies 1997. gadā dzimušas un jaunākas meiteņu izlases no Latvijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Norvēģijas un Polijas. Latvijas izlases treneris Andrejs Odinokovs.

izlases kandidātes

Šīs sacensības Latvijas izlasei ir kā sagatavošanās pirms oktobra beigās gaidāmā Baltijas kausa. Decembrī izlase aizvadīs sacensības EEVZA čempionātā, bet janvāra sākumā startēs Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

REZULTĀTI

_______________________________________

Par meistarkomandu "Aurora"

Komandas dibināšanas sanāksme  1969.gada 12.septembrī ,kas arī tiek uzskatīta par vienības dzimšanas dienu.

Treniņos un sacensībās gadu no gada komanda kāpa augšup pa toreizējās PSRS sacensību sistēmas kāpnēm.Cīnoties ar lielo konkurenci,jo pag.gs. septiņdesmitajos gados PSRS bija viena no pašām spēcīgākajām pasaulē,”Aurora” 1974.gadā savukārt izkaroja vietu impērijas volejbola elitē.

Komandā,  pēc toreizejās PSRS sporta kvalifikācijas, izauga divas starptautiskās klases sporta meistares un vairāk nekā divdesmit sporta meistares.Vienas no pirmajām sporta meistara nosaukumu saņēma Ilonda Strazda-Mežiņa,Ilona Bačilova,Eleonora Staļevska,Valda Kļaviņa,Ludmila Ļuļa,Daina Krepša.Spēlētājas tika uzaicinātas PSRS izlasē dalībai Pasaules un Eiropas čempionātos.Ilonda Mežiņa-Dreimane 1974.gadā Mehiko –pasaules vicečempione,1971.gadā-Eiropas junioru čempione.Mudīte Stūrmane-Talce-1978.gadā –pasaules čempionātā Ļeņingradā (Sanktpēterburgā )bronzas medaļa,1977.gadā-Eiropas čempione Helsinki,Vēsma Aistere-1983.gadā sudraba medaļa Eiropas čempionātā.Vairākas spēlētājas izcīnījušas Eiropas junioru čempionātos zelta medaļas.Vanda Ratkeviča spēlēja Pasaules kausa izcīņā Japānā.

„Aurora” pirmo reizi augsto 5.vietu PSRS čempionātā izcīnīja 1978.gadā,bet gadu vēlāk 5. vietu  PSRS Tautu spartakiādē Maskavā,kur piedalījās pasaules spēcīgākās izlases un „Aurora” (Latvijas izlase)tikai ar 2:3 zaudēja Pasaules čempionēm kubietēm.

„Auroras” dibinātājs un galvenais treneris desmit gadus bija Andris Kļaviņš,vēlāk par galvenajiem treneriem strādājuši Jānis Labucks un Zigismunds Grigoļunovičs.