LIEPĀJĀ TIEK DOTS STARTS LATVIJAS JAUNATNES ČEMPIONĀTAM PLUDMALES VOLEJBOLĀ

Ar sacensībām Liepājā šodien sākas Latvijas jaunatnes čempionāts pludmales volejbolā. Tas ir pirmais no četriem kvalifikācijas posmiem, un sacensības zēniem un meitenēm notiek četrās vecuma grupās.

Šodien uzvarētājus Latvijas čempionāta 1. posmā noskaidros U-13 un U-17 grupā zēniem un meitenēm, bet rīt kļūs zināmi labākie U-15 un U-19 vecuma grupā. 1. posmam ir pieteikušies vairāk nekā 200 dueti no visas Latvijas.

Pavisam paredzēti 4 kvalifikācijas posmi – Liepājā, Cēsīs, Kuldīgā un Siguldā, bet finālposmā Jūrmalā U-17 un U-19 vecuma grupā piedalīsies atlases turnīru 12 labākās komandas, bet U-13 un U-15 grupā – 16 labākās komandas. Labākās komandas noteiks pēc komandu reitinga Latvijas čempionāta posmos, no kuriem vērā tiks ņemti divi labākie rezultāti. Fināls notiks 12.-13. augustā Jūrmalas pludmales centrā Majoros, stadionā, kurā nedēļu vēlāk tiks noskaidroti Eiropas čempioni pludmales volejbolā.

“Šāds posms jau vairāku gadu garumā notiek Liepājā,” stāsta sacensību organizators, Liepājas rajona sporta skolas direktors Dainis Zombergs. “Šogad ir pieteicies komandu rekordskaits. Ir komandas no Rēzeknes, Preiļiem un Smiltenes, kas iepriekš pie mums nav spēlējušas. Pludmales volejbolu spēlējam jau gadus 20, taču izcili pludmales volejbolisti no Liepājas pagaidām nav nākuši.”