LATVIJAS IZLASE IEKĻŪST NĀKAMAJĀ KĀRTĀ!

Šodien Latvijas vīriešu volejbola izlase tikās ar Ungārijas valstsvienību Olimpiskās kvalifikācijas atbildes spēlē Jelgavā, kur mājinieki ar 3-1 (25-23;25-14;21-25;25-18) uzvarēja viesus, tādējādi iekļūstot nākamajā kvalifikācijas turnīrā, kurā tiksies 12 valstu izlases.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē šajā spēlē bija Gundars Celitāns ar 25 gūtiem punktiem, 17 un 13 punkti attiecīgi Ansim Medenim un Laurim Iecelniekam, savukārt Ungārijas izlasē 23 punktus guva David Szabo, bet 16 punkti Andras Geiger.

Pēc spēles Latvijas izlases treneris Raimonds Vilde: „Esmu gandarīts par rezultātu. Mērķis ir izpildīts, tagad būs jāizvirza nākamie mērķi un uzdevumi. Priecē tas, ka spējām savākties, jo trešais sets ir tas bīstamākais. Esmu komandai teicis, ka grūtāk ir savākties pēc rezultāta +2 pa setiem nekā no -2. Labi, ka spējām savākties ceturtajā setā, kas arī bija izšķirošais moments. Mēs spēlējām kā komanda.”

Ungārijas izlases treneris Sandor Kantor: „Uzskatu, ka abām komandām bija svarīgs pirmais sets, Latvija to uzvarēja, mēs zaudējām. Ja uzvari pirmo setu, tad ir vieglāk spēlēt visu spēli. Ar šo komandu stra’dāju tikai 3nedēļas, tāpēc rezultāts ir tāds, kāds ir. Ceru, ka kādreiz mums sanāks spēlēt atkal pret Latviju un tad mēs spēsim uzvarēt.”

Pirmās kvalifikācijas kārtas spēlē Latvijas izlase viesos ar 3-2(-23;-24;21-18;10) uzvarēja Ungārijas valstsvienību.

Latvijas izlase iekļūst nākamajā kārtā jeb tā sauktajā priekškvalifikācijas turnīrā, kas risināsies no 22.-27.novembrim. Priekšvalifikācijas turnīrā komandas sadalītas 3 grupās, katrā grupā pa 4 komandām. Katras grupas uzvarētāja nodrošinās dalību pēdējā atlases kārtā – kvalifikācijas turnīrā, kur astoņu Eiropas valstu izlases cīnīsies par 1 ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm. Kvalifikācijas kārta risināsies 2012.gada 8.-13.maijā.

Pilna spēles statistika būs atrodama šeit pēc neilga laika.